Kierowcy odetchną: do końca marca ma zostać otwarta ulica Szpaków, łącząca Cisową z Miejscem Kłodnickim

4

Od połowy kwietnia 2021 roku ulica Szpaków łącząca Cisową i Miejsce Kłodnickie pozostaje zamknięta. Rosnące ceny paliwa wzbudzają frustrację wśród zmotoryzowanych, którzy niejednokrotnie muszą dojeżdżać do pracy nawet kilkanaście kilometrów więcej.

W ramach realizacji zadania „Budowa obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK40” zamknięcie dla ruchu ul. Szpaków było przewidziane do stycznia 2022r. W trakcie obowiązującej zmiany organizacji ruchu były prowadzone prace drogowe związane z budową wiaduktu drogowego WDD11, prace związane z realizacją nasypu na wiadukt drogowy oraz prace drogowe związane z przywróceniem ruchu na ul. Szpaków.

W tej sprawie, ponownie skontaktowaliśmy się z regionalnym oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Opóźnienie związane było ze złożeniem wymaganej dokumentacji i otrzymaniem decyzji Pozwolenia na Użytkowanie (PnU) od Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego. Jak przekazała Agata Andruszewska z opolskiego oddziału GDDKiA, do końca marca bieżącego roku droga ma zostać oddana do użytku i nie są przewidywane kolejne opóźnienia.

4 KOMENTARZE

  1. Otrzymaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie wiaduktu z niewłaściwymi kontami najazdu ciekawe kto podpisze tą decyzję na pewno koś kto nie będzie musiał codziennie drałować pod górę taką że podjechać się nie da i trzeba zejść z roweru i pchać ale oczywiście jak to w mieście niemożliwości w papierach wszystko jest w porządku .

Skomentuj