Kierowcy, noga z gazu! Policjanci prowadzą dziś ogólnopolskie działania „Prędkość”

3

W piątek, 12 sierpnia br., Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok.

Źródło: Opolska Policja

3 KOMENTARZE

  1. Fajnie, już czuję się tak bezpiecznie jak ta rodzina w Seacie, co o mało nie została zabita przez drania/ku**ę w niebieskim Arteonie.

  2. Jak widać policji nie zależy aby wyeliminować piratów drogowych z naszych dróg,jaki ma sens ostrzegania piratów drogowych?Pytanie na które nie znam odpowiedzi,a może policja mi odpowie na dręczące mnie pytanie?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj