Kierowcy, noga z gazu! Dziś na terenie całego kraju policyjna akcja „Prędkość”

3
Fot. policja/archiwum

Dzisiaj, 27 kwietnia 2022 r., policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Kierujący powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W działania zaangażowane są między innymi policyjne zespoły pn. „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

3 KOMENTARZE

  1. Drodzy kierowcy jak chcecie wspierać partię rządzącą to zaszalejcie ! Już brakuje finansów by je rozdać biednym i potrzebującym w tym gościom ze wschodu. Dlatego krzywousty szpargałek jeździ po sąsiadach.

  2. Doczekam się, że będą stać w pobliżu jakiejś szkoły czy czegoś takiego? Na razie robią biznes w strategicznych miejscach gdzie postawione ograniczenie jest zbędne np. pod wiaduktami na obwodnicy!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj