Kierowcy jeżdżą „na pamięć” i zawracają. Drogowcy remontują fragment drogi krajowej nr 40

0

Kierowcy podróżujący między Rudzińcem a Kędzierzynem-Koźlem przez kilka dni będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Starodroże drogi krajowej nr 40 jest remontowane.

Z redakcją skontaktowali się zmotoryzowani mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, którzy wskazują, że w rejonie wjazdu na nową obwodnicę miasta, pojawiło się oznakowanie, zakazujące jazdy starodrożem drogi krajowej nr 40 – przez Osiedle Goj i Ujazd. Skontaktowaliśmy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która realizowała inwestycje w rejonie przedmiotowego fragmentu drogi.

Z udzielonych informacji wynika, że trwają prace mające na celu przywrócenie i ukształtowanie docelowego włączenia starodroża do nowopowstałej obwodnicy Kędzierzyna. Utrudnienia mogą potrwać do przyszłego tygodnia.

– Droga jest chwilowo zamknięta w ramach tymczasowej organizacji ruchu, ze względu na prowadzone na tym odcinku prace związane z układaniem bitumicznej warstwy ścieralnej i docelowym ukształtowaniem włączenia starodroża do DK40. W przyszłym tygodniu ruch na tym odcinku zostanie przywrócony – informuje Agata Andruszewska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj