Kierowcy busa zatrzymano prawo jazdy. „Rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego”

2

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i spowodowanie wypadku – kierowca busa, który wczoraj doprowadził do czołowego zderzenia na drodze wojewódzkiej przed Kotlarnią, musiał oddać prawo jazdy.

Kierowca busa, podczas wyprzedzania na zakręcie innego pojazdu doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem osobowym. To wstępne ustalenia policjantów z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. To zdarzenie mogło zakończyć się tragedią. Szczęście, że nikt w nim nie zginął.

Wczoraj (7 stycznia) około godziny 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej 408. Na miejscu policjanci z ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 48-letni kierowca busa, który jechał w kierunku Gliwic, wyprzedzając inny pojazd  na zakręcie drogi oznaczonym linią ciągłą, doprowadził do zderzenia czołowego z audi kierowanym przez 64-letniego mieszkańca naszego powiatu. Busem podróżowało czterech mieszkańców województwa śląskiego. Jeden z nich, 36-letni pasażer, został przewieziony do szpitala przez załogę pogotowia. Na czas działań służb medycznych, straży pożarnej oraz policji droga była zablokowana. Kierowcy busa zostało zatrzymane prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Przecenianie własnych umiejętności, szybka jazda oraz brawura to główne przyczyny wypadków drogowych. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego i prędkością dostosowaną do panujących warunków.

2 KOMENTARZE

Skomentuj