Kierowca z Niemiec dwukrotnie przekroczył prędkość we wsi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

4

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy Speed zatrzymali prawo jazdy obywatelowi Niemiec, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Pamiętajmy, że kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Grupa Speed powstała z myślą o eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drogach. Wśród nich jest między innymi nadmierna prędkość, która wciąż plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, na co wskazują policyjne statystyki.

15 marca na drodze krajowej nr 45 kędzierzyńsko-kozielscy mundurowi, wchodzący w skład grupy Speed, sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Tuż przed godziną 18:00 zauważyli w Długomiłowicach opla poruszającego się z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h, kierowca pędził z prędkością 104 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 47-letniego obywatela Niemiec i ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych.

Piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość mundurowych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo nas wszystkich.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

4 KOMENTARZE

  1. O osiemnastej w Długomiłowicach to życie zamiera.
    Na ulicę to jeż może wyskoczyć.Milicja jest nadgorliwa a grupa Speed to chyba ciągle ze wzwodem jeżdzi,te emocje,łapanie bandytów przekraczających prędkość….

  2. Zrobiłem wypad w Polskę i już opadły emocje z nowymi mandatami, w styczniu nie dało się przemieszczać płynnie. Już można powiedzieć że ruch wrócił do normy, a będzie szybko i bezpiecznie jak nastanie pierwszy ciepły dzień…

    Jeśli to był Opel, to będzie tego Polaka bolało, bo taki richtig Niemiec Opla nie uznaje. Dajcie o tym zna Januszowi Kowalskiemu, chłop się ucieszy, zliże trochę tej piany toczonej nieustannie na Tuska.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj