Kierowca toyoty w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość

6

Z prędkością 104 km/h, przy obowiązującej 50 w terenie zabudowanym, jechał 56-letni kierowca toyoty. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do znaków i ograniczeń prędkości na drodze.

Zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Funkcjonariusze wchodzący w skład kędzierzyńsko-kozielskiej grupy zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Około godziny 13:00, w Pawłowiczkach na drodze DK38, policjanci jadąc nieoznakowanym radiowozem zauważyli toyotę poruszającą się z dużą prędkością. Kierujący nią 56-latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 104 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz mężczyznę czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Przypominamy

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli w tym czasie kierowca wsiądzie za kierownicę, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

6 KOMENTARZE

  1. he he, ale jak ktoś zna tą miejscowość to wie, że w tym miejscu nie ma jeszcze zabudowań i nie jest tam łatwo jechać przepisowe 50. Czemu nie sprawdzili mu prędkości 50 metrów dalej??? zapewnie było by góra 70 ! Nie tak panowie ze SPEEDa nie tak!!!!

Skomentuj