Kierowca po alkoholu, pasażer poszukiwany, auto bez OC. Wybrali się na kradzież, zostali zatrzymani

7

27 i 32-latek zostali ujęci na próbie kradzieży. Na miejsce przyjechali nieubezpieczonym samochodem. 32-latek, który kierował był pod wpływem alkoholu i posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jego 27-letni pasażer okazał się być poszukiwany.

W poniedziałek (22 maja) policjanci odebrali zgłoszenie od jednego z mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który ujął dwóch mężczyzn na próbie kradzieży. Ich łupem miały paść znajdujące się na jego posesji trzy kaloryfery o wartości około 300 złotych.

Gdy policjanci dojechali na miejsce, ujęci mężczyźni tłumaczyli, że chcieli ukraść kaloryfery, a następnie sprzedać je w skupie złomu żeby sobie „dorobić”. Jak się okazało, nie było to ich jedyne przewinienie.

Mundurowi ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego i 27-letni kędzierzynianin przyjechali na miejsce osobowym fordem, który nie posiadał obowiązkowej polisy OC. 27-latek, będący właścicielem pojazdu i jednocześnie jego pasażerem okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Samochodu użyczył swojemu 32-letniemu koledze, który kierował będąc w stanie po użyciu alkoholu i pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Poszukiwany 27-latek został zatrzymany i najbliższe kilkadziesiąt dni spędzi w więzieniu. Nie ominą go również konsekwencje związane z nieubezpieczeniem pojazdu. Za próbę kradzieży mężczyźni odpowiedzą przed sądem. 32-latek odpowie dodatkowo za jazdę pod wpływem alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi.

7 KOMENTARZE

  1. Brawo Panowie Policjanci! Jednak nie śpią ciągle po krzakach jak niektórzy piszą.
    Każdy krytykuje ale jak dramat to woła Policje.

  2. Zanim, zaczniemy wychwalać sprawność i czujność naszych dzielnych policjantów. To proszę zwrócić uwagę, że sprawców ujął jeden z mieszkańców i przekazał dzielnym policjantom.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj