Kierowca, który wjechał w ogrodzenie w Komornie, wydmuchał blisko promil alkoholu

16

Do wypadku doszło w czwartek na drodze krajowej nr 45 w Komornie. Kierujący oplem 44-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie posesji, taranując je.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godz. 22. Kierowca osobowego opla na raciborskich tablicach rejestracyjnych, stracił panowanie nad samochodem i wjechał w przydomowe ogrodzenie, taranując je i uszkadzając lampę drogową. Mężczyzna, mieszkaniec Raciborza, podróżował z dwójką pasażerów.

Policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu. Alkomat wykazał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ranni pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala. Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy, a za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

 

16 KOMENTARZE

  • Tola chciał(a) napisać że księżyc nisko nad horyzontem wisiał i kierowajca oślepił. Więc to było takie zapchnięcie z drogi i wymuszenie pierwszeństwa.

 1. Wiecie co jest najśmieszniejsze ? Pijak dostanie około 3-4 tys zł kary plus zakaz prowadzenia na dwa lata.
  A za taki czyn to pięć lat pierdla minimum.Niestety polskie prawo prawie na równi traktuje jazde na rowerze po paru piwach z potencjalnym mordercą w samochodzie.
  Rada dla pasażerów,skarżcie kierowce prywatnie o duże odszkodowanie.
  No ale trzeba się liczyć że to Polska i sąd zasądzi tysiąc zlotych .

  • A co ma do tego czym jedzie. Pijany rowerzysta wjedzie przed samochód kierowca odbije i zginie . I to wtedy zabójcą jest rowerzysta.

 2. Ty”koniu”walnij się w twój koński łeb,tak bronisz pijaka który naraża swoje dzieci?Do „Toli”ktoś go zepchną z drogi?Powinien Nie Pić alkoholu jak prowadzi samochód i co gorsze wioząc dzieci…Oj „Tola” i ty „koński” łbie dlaczego tyle tolerancji macie do kierowców po alkoholu??? Być może sami pijecie i jeździcie zagrażając innym użytkownikom dróg!Czuwaj!

   • Cóż to za różnica czy dzieci były jego czy nie, były świadkami jak spożywał alkohol pewnie na grillu albo budowie, poczym zabrał je do samochodu i pewnie w radosnym szale doprowadził do tragedii. Dobrze że skończyło się na siniakach i rozwalonym aucie, ale kara powinna być jak przestroga dla innych, sroga, bolesna i długoterminowa, a co najważniejsze opublikowana w mediach ku przestrodze innych. Ilość zatrzymywanych pijanych kierowców znowu rośnie mimo znacznego podniesienia kar, nic nie działa na wyobraźnię pijanych kierowców ani tych którzy na to zezwalają. Widocznie kary które wymierza sąd zbyt niskie, pobłażliwe i mało odstraszające.

 3. Niech płaci za wszystko .Za interwencję służb,za zniszczone mienie,wysokie odszkodowanie dla pasażerów.
  Jak zabuli kilkadziesiąt tysięcy to może się zmieni.
  Właściciele posesji zrobili by mądrze pozywając sprawcę i żądając kilkuset tysięcy,to nie przesada,pijak mógł zabić kogoś z mieszkańców.

  • O takich pijaczko-kierowców bardzo dbają Senatorowie i POsłowie oPOzycji nie pozwalając ministrowi Ziobrze zaostrzyć kar. W tym przepadku przedmiotu przestępstwa-samochodu.
   POnieważ w POlsce pijących jest dużo więc logiczne jest przypuszczenie, że są to głównie wyborcy PO.
   Dbając o nich PO zwiększa znacznie swoje szanse w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

   • Wiesz że to bzdury,że piją wyborcy PO,co to za logika,chyba też po pijaku wywody.
    Smieszą mnie takie uogólnienia i nawiązania do polityki.Pisząc taki tekst narażasz się na smiesznosc.Poza tym to ciekawe jak polityka zlasowała mózgi wielu ludzi,niby normalnych.

    • Oczywiście, że to żart. Ale skądinąd zastanawiająca jest ta POstawa PO. Nie bo nie. Skoro to POmysł PIS-u to go nie POprzemy choćby był dobry i POtrzebny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj