Kierowca golfa dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. Policjanci zatrzymali mu prawko na 3 miesiące

2
Fot. policja/archiwum

Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dla kierowców lubiących szybką jazdę nie ma taryfy ulgowej. Przekonał się o tym 54-letni kierowca volkswagena, który pędził przez Goszyce z prędkością 106 km/h.

Wczorajszego wieczora policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu miłośnikowi szybkiej jazdy. Tym razem mundurowi „zmierzyli” kierowcę Volkswagena Golfa, który pędził drogą wojewódzką nr 408 przez Goszyce. Kierujący samochodem 54-letni mieszkaniec gminy Cisek na obowiązującej „pięćdziesiątce”, w rejonie przejścia dla pieszych jechał 106 km/h.

Nie mogło się to skończyć inaczej, jak zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. 54-latek został także ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Niestety nadmierna prędkość nadal plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych. Jest także jednym z najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń. Pomimo licznych apeli wielu z nich nadal nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych określających dopuszczalne prędkości.

Po raz kolejny przypominamy więc o zachowaniu rozsądku i wyobraźni na drodze. Kierowco – zdejmij nogę z gazu, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu!

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

Skomentuj