Kierowca ciężarówki z niesprawnymi hamulcami zatrzymany w centrum Kędzierzyna-Koźla

3

W poniedziałek, 18 maja, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu wyeliminowali z ruchu drogowego poruszający się przez centrum Kędzierzyna-Koźla zespół pojazdów, którego naczepa nie posiadała sprawnych hamulców.

Pojazdem przewożony był nawóz w big-bagach. Kontrola stanu technicznego ujawniła, że w naczepie zostały odłączone przewody od siłownika hamulcowego, a tarcza hamulcowa pokryta jest rdzą. Usterka ta została zakwalifikowana jako niebezpieczna i zagrażająca bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy.

Kierowcę ciężarówki ukarano mandatami za wykryte nieprawidłowości. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

3 KOMENTARZE

  1. Rondo Milenijne. Zjazd na Kłodnice. Jaki tam stoi znak odnosnie tonazu? a jakie sklady tam jada? Tam sie zajmijcie tez tym.

  2. Ja ale trafili gangstera, i co już chyba po wyroku? Nie ma to jak kraść i robić afery dekadami to trwa i trwa aż ludzie po zapominają. Pisanie takiego spamu o kierowcy to moim zdaniem wstyd, wszyscy jesteście wy cenzurowani radio tv gazety, horror, sami giermki systemu

Skomentuj