Kierowca ciężarówki notorycznie wyciągał kartę z tachografu. Inspektorzy nałożyli blisko 12 tys. zł kary

0

Nałożeniem blisko 12 tys. zł kary na przewoźnika i kierowcę zakończyła się rutynowa kontrola, która 18 czerwca br. została przeprowadzona przez inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu na przejściu granicznym w miejscowości Trzebina.

Kontrola należącego do czeskiego przewoźnika zespołu pojazdów ujawniła, że kierowca notorycznie wyciągał z tachografu swoją kartę kierowcy i nie rejestrował swojej aktywności.

Porównanie danych z karty kierowcy i zapisów tachografu wykazało szereg poważnych naruszeń, m.in. nierejestrowanie na karcie kierowcy aktywności, skrócenie dziennego odpoczynku (o 42 minuty,  o 1 godzinę i 42 minuty, o 56 minut i o 50 minut), przekroczenie dziennego czasu prowadzenia pojazdu (o 6 minut, o 34 minuty, o 4 godziny i 25 minut) oraz przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia bez przerwy o 1 godzinę 10 minut – dodatkowo stwierdzono niewczytywanie danych z jednostki pojazdowej. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do momentu odebrania odpoczynku 9-godzinnego.

Skomentuj