Kierowca busa dziesięciokrotnie przekroczył dopuszczalną ładowność, a do tego pojazd nie miał badań

2

Zatrzymany do kontroli drogowej, przez inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu, samochód dostawczy typu „bus” przewoził prawie 10 razy więcej ładunku niż mógł.

Zatrzymany 4.11 br. w Reńskiej Wsi pojazd na polskich nr rejestracyjnych, już na pierwszy rzut oka wzbudził podejrzenia kontrolujących co do jego normatywności. Podejrzenia te potwierdziła kontrola wagowa pojazdu – wagi wskazały wynik 7100 kg przy dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3500 kg, (co stanowi przekroczenie DMC o 3600 kg czyli o 102%) oraz przekroczenie dopuszczalnej ładowności o 3600 kg czyli o 986%.

Dodatkowo – od 10.09.2022r. – pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego. W konsekwencji kierujący, został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł oraz zakazano mu dalszej jazdy do momentu rozładowania nadmiarowego ładunku. Zatrzymany został też dowód rejestracyjny pojazdu.

2 KOMENTARZE

  1. I co to cała kara? Taki kierowca powinien mieć zatrzymane prawo jazdy skoro nie zdaje sobie sprawy jakie zagrożenie na drodze stwarza (w razie nieprzystosowanych do) takiego ciężaru opon które mogą wystrzelić w najmniej spodziewanym momencie.

    • Ślepy jesteś czy co?
      Przecież to pojazd ciężarowy z masą całkowitą do 7.5t na bliźniaku z homologacją na 3.5t, żeby nie było tachografu. Za takie cuda, ten co wydał tą homologacje, powinien odpowiadać karnie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj