Kierowca bez prawa jazdy wiózł dzieci na wycieczkę. Jazdę przerwali inspektorzy z Kędzierzyna-Koźla

1

Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego podczas rutynowej kontroli ujawnili kierowcę autobusu szkolnego, który wiózł dzieci na wycieczkę nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdem. Stracił je kilka miesięcy temu za jazdę pod wpływem alkoholu.

W ramach ogólnopolskiej akcji „GIMBUS”, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu zatrzymali do kontroli autobus przewożący dzieci do szkoły. Autobusem podróżowały dzieci ze szkoły podstawowej w Białej. Jak się okazało, kierowca kontrolowanego autobusu, od kilku miesięcy miał zatrzymane prawo jazdy za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu – co potwierdził wezwany na miejsce patrol policji. Kierowcy zakazano dalszej jazdy a przybyły na miejsce kontroli właściciel przedsiębiorstwa oświadczył, że kierowca zataił przed nim fakt zatrzymania prawa jazdy.

W konsekwencji kierowca został przesłuchany w charakterze osoby co do której istnieje uzasadniona podstawa do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Dodatkowo wszczęte zostało również postępowanie administracyjne wobec osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie za dopuszczenie do kierowania pojazdem kierowcy, który nie posiada ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj