Kiedyś było tylko marzeniem, dziś już można na nim grać. Otwarcie nowego boiska szkolnego w ZSTiO w Azotach

2

Było uroczyste przecięcie wstęgi, były przemowy, prezenty, ale i małe rozgrywki sportowe, którym nie przeszkadzał oficjalny strój. Za nami uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska szkolnego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Wydarzenie połączono z rozpoczęciem roku szkolnego.

Na ten moment szkoła czekała od lat, kiedyś tylko marzyli o takim nowoczesnym boisku, teraz już mogą z niego korzystać. Każdy, kto choć raz widział stary obiekt w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach doskonale wie, jak bardzo potrzebna była ta modernizacja. Teraz jest się czym chwalić, bo pojawiły się dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią (jedno do piłki ręcznej, drugie do koszykówki i siatkówki), a także trzy tory do biegu na 60 metrów i tor do skoku w dal. Cały kompleks oświetlony i objęty monitoringiem.

Na te inwestycję czekaliśmy wiele lat, najpierw była to odległa sfera marzeń. Nasze boisko było raczej parkingiem, a uczniowie z nauczycielami szli trenować na Orlik. Z zazdrością patrzyliśmy na obiekty sportowe w innych szkołach, ale stało się, pod koniec ubiegłego roku dostaliśmy super wiadomość, że będziemy mieli boisko. Koszt inwestycji to 673 tysiące złotych, dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w wysokości 300 tysięcy, pozostałą kwotę otrzymaliśmy z powiatu – mówi Maria Staliś, dyrektor szkoły.

W uroczystości otwarcia boiska uczestniczyli m.in. przedstawiciele województwa opolskiego, starostwa powiatowego, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Dzisiaj pierwszy i ostatni raz wybaczamy sobie, że jesteśmy w nieodpowiednich butach na tym obiekcie. Od jutra ma tu być sportowo i tylko sportowo. Budowanie relacji i wasz rozwój w szkole zadecyduje, kim będziecie w przyszłości. Każde miejsce w szkole jest miejscem do realizacji wyzwań. Sala gimnastyczna, boisko to dla mnie bardzo ważne miejsca, które zadecydowały o mojej przyszłości, jako pracujący nauczyciel wychowania fizycznego doskonale wiedziałem, ile dobrych relacji można stworzyć poprzez sport. Mam nadzieję, że nowe boisko będzie dla was sygnałem, że coś dobrego się dzieje wokół was. To dla was ma być radość, a wy wykorzystajcie to miejsce do tworzenia dobrych relacji, bądźcie dobrymi zawodowcami nie tylko w szkole, ale i na boisku – mówił do uczniów Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Jesteście wśród ponad tysiąca uczniów klas pierwszych, którzy zdecydowali się wybrać szkoły prowadzone przez starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Nasze szkoły cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów nie tylko z terenu powiatu i gwarantują jakość nauczania na najwyższym poziomie. Wybierając kierunki techniczne, które docelowo dają wam określone kwalifikacje zawodowe, będziecie osobami bardzo pożądanymi przez pracodawców. Jestem przekonany, że wybór szkoły zawodowej był bardzo dobrą decyzją, gwarantującą rozwój osobisty i zawodowy -zwrócił się do uczniów Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 – 2020.

2 KOMENTARZE

  1. Paweł Masełko jest hiperaktywny.W każdym wydarzeniu bierze udział.Pokażny album można zrobić z jego fotek na tym portalu.
    Kuchnię wyremontowałem,Paweł wpadniesz na otwarcie?Będę robił zdjęcia,wiem że się skusisz.

    • Nie masz szans! Nie wiem co im podali na otwarciu boiska ale nie są to normalni ludzie, jak mozna zmuszać młodzież szkolną do stania i obserwowania tej blazenada w garniturach i lakierkach na płycie boiska. Rozumiem jak by to było zrobione w formie pikniku czy festynu gdzie wszyscy się bawią a nie apel gdzie cała młodzież stoi na baczność. Mimo wszystko cieszę się z otwarcia gdyż ani ja ani moi synowie nie mieli takich komfortowych warunków do uprawiania sportu szkolnego no ale grunt że wnuki będą mogli z tego korzystać pod warunkiem że będzie w szkołach WF a nie religia i przygotowanie do życia w rodzinie czy zakłamany patryjotyzmw historii współczesnej.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj