Kibolska zadyma w Kędzierzynie-Koźlu, policyjny pościg i staranowany radiowóz. Trwają zatrzymania

20

W sobotę 17 sierpnia około godz. 13 policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli grupę kilkudziesięciu pseudokibiców w rejonie stadionu Kuźniczka w Kędzierzynie-Koźlu. Doszło do konfrontacji pomiędzy kibicami zwaśnionych drużyn piłkarskich z Kędzierzyna-Koźla, Opola i Częstochowy.

Policjanci błyskawicznie przystąpili do działań i zapobiegli eskalacji agresywnych zachowań. Pseudokibice zaczęli uciekać. Policyjny pościg odbywał się ulicami Kuźniczki, Cisowej, Miejsca Kłodnickiego oraz finalnie Sławięcic.

– Jeden z pojazdów, którym uciekało trzech mężczyzn, staranował policyjny radiowóz. Mężczyźni zostali zatrzymani. Kierowca będzie odpowiadał między innymi za czynną napaść na funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Osoby uczestniczące w tym zdarzeniu nie poniosły poważniejszych obrażeń – relacjonuje rzecznik kędzierzyńskiej policji kom. Magdalena Nakoneczna.

Na mieście jest więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze docierają do osób, które uczestniczyły w bójce o charakterze chuligańskim.

– W trakcie zatrzymań funkcjonariusze znajdowali narkotyki oraz inne zabronione niebezpieczne przedmioty. Czynności cały czas trwają – dodaje kom. Magdalena Nakoneczna.

20 KOMENTARZE

  • @TZG. no faktycznie „milicja” nie potrzebnie się mieszała, ale Policja zareagowała prawidłowo, być może komuś takim działaniem uratowała życie.

   • Co to za życie jak sie myśli tylko o tym żeby sie pobić wydrzeć ryja na meczu cos na stadionie rozwalić a potem raz w roku odwiedzić dzieci w szpitalu w ramach poprawy wizerunku xdd

 1. Do @Boniek i do Wkoorw… Zadyma i artykuł mówi o konfrontacji na ulicach poza stadionem więc udodniles że jesteś kolejnym nieukiem, a co do holoty patriotycznej to idź powiedz im to twarz piz…..o…hahahaha

 2. Udowodnią chłopaczki że są z jedynie słusznej oraz patriotyczni, a ponadto do kościółka chodzą i na tacę co łaska dają i puszczą ich. Jeszcze mundurowi będą ich przepraszać, że w zabawie przeszkodzili

 3. Ojj…czyżby patrioci kochający ojczyznę, prawdziwi katolicy i miłośnicy konserwatywnych wartości pod szyldem partii rządzącej. Oczywiście…”prawdziwi polacy”. Pierwszy sort….

 4. dlaczego sprowadzacie wszystko do polityki .kompleksy jakieś???
  była rozróba policja interweniowała czyli robiła co do niej należało i tyle.A wy judzicie, podpuszczacie w imię miłości do bliźniego. wstyd

 5. Z tego co mi wiadomo to zgłoszenie o grupie „kiboli” z kijami i kominiarkami było przez policjanta przyjezdnego który to powiadomił komisariat a nie funkcjonariuszy patrolujacych ulice. Jak zwykle prasa pisze nieprawdę

 6. Chłopcy mają jaja! Brawo! W razie wojny to tacy faceci jak oni będą bronić waszych żon i córek przed banderowcami i nazistami a nie poprzebierane w damskie ciuchy cioty od Biedronia.

  • Faceci odziani we własną skórę, ty chyba o zawodach w kisielu myślałeś pędraku. Córka załadowałaby takiemu w te jaja wymienione przez ciebie jako atrybut chłopca i od tego momentu każdy następny zasiliłby Poznańskie Słowiki.

Skomentuj