Kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle zapowiadają, że w razie potrzeby staną w obronie kościołów

86
Protestujący i kordon wokół krzyża przy rondzie Milenijnym.

Od wielu dni przez Polskę przetacza się fala protestów przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Nie wszędzie mają one łagodny przebieg. Dochodzi do aktów wandalizmu na terenie kościołów oraz zakłóceń nabożeństw. W kontrze do tego stanęły już środowiska patriotyczne i kibicowskie. Tak dzieje się też w Kędzierzynie-Koźlu.

Wtorek był trzecim dniem protestów w Kędzierzynie-Koźlu. Inaczej niż w poniedziałek, ich uczestnicy nie zdecydowali się na pikietowanie pod kościołami. Przeszli jednak całą ulicą Kozielską na rondo Milenijne, gdzie znajduje się wielki krzyż. Kordonem otoczyła go grupa młodych mężczyzn. Na szczęście nie doszło do żadnych incydentów. Protest spokojnie przeszedł obok i  zawrócił.

W poniedziałek jednak miał miejsce incydent w kościele św. Mikołaja – kilku demonstrujących weszło do świątyni. Interweniowała policja.

Wczoraj obrońcy pojawili się także przed kościołami, gotowi dać odpór, jeśli doszłoby do prób profanacji. Wieczorem kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle wydali oświadczenie, w którym stwierdzają, że „nigdy nie pozwolą, aby w Polsce profanowano miejsca święte”:

Kibice Chemika Kędzierzyn-Koźle szanują prawo każdego do manifestacji swoich poglądów.
Nigdy nie opowiadaliśmy się za żadną władzą, zawsze szliśmy swoją drogą. Wśród nas są ludzie głosujący na różne partie polityczne.

Jesteśmy świadomi tego, że nie bywamy święci w naszym codziennym życiu. Ale jako środowisko mamy pewne wartości, które są niezmienne, uniwersalne i zawsze będziemy ich bronić.

Nigdy nie pozwolimy na to, żeby w Polsce profanowano miejsca święte, napadano na kościoły, niszczono pomniki czy szkalowano pamięć polskich bohaterów. Dlatego kibice Chemika zadbali dziś o to, aby nie sprofanowano Krzyża Milenijnego i kościołów na osiedlu Pogorzelec oraz w Śródmieściu i Piastach.

Będziemy też pilnowali tego w kolejnych dniach. To jest nasza droga z której nigdy nie zejdziemy.

86 KOMENTARZE

 1. ot, cymbały sterowane przez kwacza. Uzurpują sobie jakieś funkcje.
  To ja przypomnę naparzanki przed meczami, naparzanki na rondzie, a zarządza tym niejaki newada naparzacz z młodości.
  Czekam kiedy policja się ustosunkuje do tego listu i zaprosi do siebie autora.
  A swoją drogą czyją własnością jest teren przy krzyżu?

  • czekam kiedy w sprzedaży pojawią się kije bejsbolowe ze zdjęciem Jana Pawła II, w sumie były już z logo polski walczącej wiec niby czemu nie? armia boga musi mieć swój oręż, rozejdą się jak świeże bułeczki

 2. „jako środowisko mamy pewne wartości” zaraz pęknę ze śmiechu, robicie ustawki pod stadionem, ganiacie sie jak ludzie pierwotni się z koksiarzami z innych klubów po skrzyżowaniach, policja was gania, kk24 pisze potępiające artykuły, a teraz macie wartości? na ustawkach w lasach i pod stadionami wyrażacie swoją chrześcijańską miłość bliźniego? a gdzie tam w tej waszej biblii jest napisane że macie kochać każdego no chyba ze jest kibicem innego klubu? chłopaki wy po prostu szukacie kolejnej okazji żeby kogoś napier…. a że teraz władza lubi takich „ludzi pełnych wartości” to wskakujecie w temat, dobrze że mam w pracy blisko do kibla bo bym popuścił mocz ze śmiechu przez te Wasze wypociny na temat wartości…

  • bierzcie koksiarze przydziałową amfę od szefa gangu i planujcie grafik całodobowych dyżurów, wróg narodu nie śpi, jak ktoś będzie chciał drzwi kościoła oblać farbą przyjdzie w nocy a nie wtedy kiedy akurat wy będziecie pilnować podczas protestu i robić sobie selfie żeby się chwalić kolegom jak od 17 do 18 broniliście własną piersią kościoła :)

 3. Nikt nie ma zamiaru atakować budowli zwanych dalej kościołami !!!!!
  Panowie w szalikach lepiej niech poczytają trochę historii i przestaną szukać zadym , zwłaszcza do kobiet !!!!
  Bo w śród kobiet jest wielu rosłych mężów z Policji i nie tylko !!!!!!
  Nie radzę !!!!!!

 4. Diabeł się w ornat ubrał i na mszę ogonem dzwoni…..
  Kibice….chuligani, dilerzy na usługach newady, porowskiej….porządku chcą pilnować…
  Pożyjemy, zobaczymy jacy silni zaćpańcy….

 5. HAHAHA, znalazła się nowa władza, bojówki kaczystowskie.

  „Jako środowisko mamy pewne wartości, które są niezmienne, uniwersalne”. Niepoczytalnym mogę uzmysłowić tę wartość podstawową: zabij wroga.

  „Nigdy nie opowiadaliśmy się za żadną władzą, ” – ale na apel władzy stawiamy się zwarci i gotowi.

  „Będziemy też pilnowali tego w kolejnych dniach. To jest nasza droga z której nigdy nie zejdziemy.” – nie zapomnijcie za sobą posprzątać petów i opakowań z fast foodu.

 6. Kibole „mają pewne wartości”. Trzymajcie mnie… Za komuny też mieli, przypadkiem zupełnie odwrotne. Z nich tacy katolicy, jak ze mnie kosmonauta. No, ale oportunizm wymaga omijania luster.

 7. Pan Kaczyński właśnie tym apelem rozpoczyna wymarzoną przez chory umysł wojnę domową. Tak trzeba to nazwać. Z całym szacunkiem dla kibiców Chemika podpisuję się pod ich odezwą i mam nadzieje że nie dadzą się wkręcić w wojnę polsko-polską . Tak jak i wśród Was tak i wszędzie znajdzie się czarna owca.
  Rzucanie petard, organizowanie ustawek , a dzisiaj obrona Kościołów to trochę brzmi dziwnie ale każdy ma prawo do myślenia i dojrzałości . Jesteście ludźmi stosunkowo młodymi i nie dajcie się pchnąć przez starego lisa do czynów za które kiedyś będziecie się wstydzić. Nasza historia jest pełna bohaterów których wykorzystały jednostki dla własnych celów . Gdzie był Kaczyński w 1981 roku. kto w latach 40, 50-tych miał nianię, willę czy angaż do do filmu, gdzie podziały się teczki z IPN pana Kaczyńskiego , czyżby taki wielki patriota takowych nie posiadał. Czy to nikogo z Was nie zastanawia, pomyślcie że ten sam człowiek ulubieniec Narodu chowa się za kordonem policji przed miłującym go Narodem – kobietami a Was wysyła do obrony Kościołów – przed kim skoro 98% Polaków to ponoć Katolicy . To jest jego wojna którą chce przeprowadzić cudzymi rękami a sam schowa się jak zawsze w dziupli ochranianej za Nasze i Wasze pieniądze . Pozdrawiam wszystkich życzę zdrówka i rozsądku. „Nic nie może przecież wiecznie trwać za wszystko przyjdzie kiedyś Nam zapłacić ” piosenka A. Jantar

 8. Największy dil prochów w tym mieście prowadzą właśnie ” chemicy „, może dogadali się z milicją w zamian za pilnowanie kościołów, milicja przymknie oko na ich proceder.??

 9. Ciekawe czy otyli „dżentelmeni” dadzą radę kibicom Chemika i zdewastują jakiś Kościół.
  Na pewno wygra covid a wtedy będzie gadanie opozycji że rząd nie poradził sobie z pandemią.

 10. Jeżeli KIBOLE Chemika będą bronić kościoła,to już więcej NIE przyjdę na mecz Chemika i namawiam do bojkotu piłkarzy Chemika!Niech kibole bawią się razem z prezesem klubu!!!

 11. KACZYŃSKI PRZYPIĄŁ ZNAK POLSKI WALCZĄCEJ DO GARNITURU, W KONTEKŚCIE PROTESTÓW KOBIET.

  CZY TO JEST BEZPOŚREDNIE PORÓWNANIE KOBIET-POLEK DO HITLEROWSKICH NIEMCÓW?!

 12. Kibice obrażani przez lewaków
  mają więcej rozumu niż Pani Nowosielska
  tyle w temacie
  popieram i chętnie do nich dołączę przy najbliższej okazji
  profesor Politechniki Warszawskiej

 13. Masakra jakaś . Banda udajaca „wartości”…….brońcie cotam tylko chcecie ale nie udawajcie pod li tylko publikę jacy to z was dobrzy ludzie. A jeśli tak rzeczywiście jest to zacznijcie od obrony ofiar które leżały w szpitalach z waszej winy . Zróbcie ściepe na fundusz ofiar „kiboli” a nie tylko na prochy itd. Bo te wasze fałszywe mordy z kilometrów widać. Kibice ta jasne….. Idźcie do diabła !!!!!

 14. PISowskie sługusy co z wiarą Chrystusa nic wspólnego nie mają. Ci kibole niczym się nie różnią od tych co pokazywano w ostatnio emitowanym serialu Patryka Vegi. Ustawki, narkotyki, a teraz będą bronić kościołów.
  I to przed kim ? Kobietami,które tylko walczą o swoje prawa ? Hańba ! Precz z PISem,a do prezesa : spieprzaj dziadu!

 15. Donoszę uprzejmie, że o 19.00 nikt nie pilnował krzyża przy rondzie, to karygodne, że został pozostawiony na pastwę ludzi mających krew na rękach !!!
  Żeby to było ostatni raz, harcerze porzucili pilnowanie krzyża smoleńskiego po kilku dniach, nie bądźcie tacy słabi, PRAWDZIWI KIBICE CHEMIKA, TACY JEDYNI nie dotrzymujecie obietnic !!!

 16. Cyt. „nigdy nie opowiadaliśmy się za żadną władzą” buahahahahaha jebłem i nie podniosę się co najmniej tydzień 🤣🤣🤣
  NEWADA, jesteś głupszy niż ustawa przewiduje 👍

Skomentuj