Kevin sam w Chinach. Ogromne zamieszanie wokół byłego przyjmującego Zaksy

0

Kevin Tillie, były przyjmujący Zaksy Kędzierzyn-Koźle a obecnie zawodnik Jastrzębskiego Węgla wywołał spore zamieszanie informując obecnego pracodawcę, że zamierza wyjechać z Polski i kontynuować  karierę siatkarską w Chinach.

Tillie przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Zaksy Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo PlusLigi, dorzucając do tego krajowy puchar. Po zakończeniu sezonu zawodnik przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla.

Wiele wskazuje jednak na to, że sympatycznego Francuza w najbliższym sezonie nie zobaczymy na parkietach PlusLigi. Zawodnik poinformował władze obecnego pracodawcy, że nie zamierza wypełnić obowiązującego go kontraktu i chce kontynuować karierę w Chinach.

Jastrzębski Węgiel wydał oficjalny komunikat w tej sprawie:

Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. Pan  Kevin Tillie poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem.

Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji.

Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza, że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników.

Zaznaczamy, że menadżer zawodnika podjął działania w kierunku polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie skonkretyzował do chwili obecnej. Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne. Zaznaczamy, że nieobecność Kevina Tillie nie zakłóca programu przygotowań drużyny do sezonu, który przebiega zgodnie z założonym planem.

Sprawę zawodnika Kevina Tillie traktujemy jako otwartą i na bieżąco informować będziemy Państwa o dalszym jej przebiegu.

Za www.jastrzebskiwegiel.pl

Skomentuj