sobota, 20 kwietnia 2024 11:36

Kevin Metel zwycięzcą zapaśniczego Pucharu Polski Młodzieżowców

Do bogatej kolekcji medali wywalczonych na macie dołożył kolejny złoty krążek. Kevin Metel z Kędzierzyna-Koźla zwyciężył w Pucharze Polski Młodzieżowców. Zapaśnik UKS „Olimpijczyk” startuje w wadze do 77 kilogramów.

Zawody rozegrane zostały w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie do rywalizacji przystąpiło 65 sportowców z 17 klubów z kraju oraz reprezentacje Danii i Ukrainy. Nasz zapaśnik nie miał sobie równych deklasując wszystkich swoich grupowych przeciwników przez tusz i przewagą punktową. Nie lada wyzwanie czekało na niego w finale, gdzie zmierzył się z brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów Michałem Puchalskim. Podopieczny trenera Bogusława Metela pewnie pokonał utytułowanego rywala stając na najwyższym stopniu podium.