Kędzierzyńsko-kozielska drogówka zatrzymała prawa jazdy dwóm piratom drogowym

4
Fot. policja/archiwum

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm miłośnikom szybkiej jazdy. 37 i 45-latek na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali kolejno 105 i 103 km/h. Apelujemy o rozsądek i rozwagę – droga to nie tor wyścigowy.

Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pomimo licznych apeli wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych określających dopuszczalne prędkości. Aby eliminować niebezpieczne zachowania i brawurę na drogach, policjanci sprawdzają, czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. 13 maja mundurowi z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy za zbyt szybką jazdę stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Pierwszy z nich, 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, został zatrzymany na alei Armii Krajowej. Mężczyzna ten, na obowiązującej „pięćdziesiątce” rozpędził swoje audi do 105 km/h. Za tak znaczne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Natomiast drugiego miłośnika szybkiej jazdy policjanci „zmierzyli” na drodze krajowej nr 40 w Pokrzywnicy, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Mieszkaniec naszego powiatu jechał citroenem z prędkością 103 km/h. 45-latek również został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Niestety dla niektórych kierowców ulice są jak tor wyścigowy. Nie bacząc na innych użytkowników dróg i ograniczenia prędkości, wciskają pedał gazu niczym rajdowcy. Piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość mundurowych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo nas wszystkich.

4 KOMENTARZE

  1. To że zatrzymali to jedno a co policjantom za to medal czy co ? Czyżby redakcja naprawdę już nie ma o czym pisać ?

  2. Ależ PO co apelować, to nie działa. Od lat policja tam bywa w cieniu drzewa, a i tak polska husaria ciągle wpada w pułapkę.

  3. Ale wynik! Tyle samo zebrał milicjant w zeszłym roku za ujezdzanie radiowozu nr 405 z prewncji na ulicy milej we wrześniu. Okolo 150o zyla za wyprzedanko na pasach. Zbieg wykroczeń. Taryfikator stary. Przacuje ten bohater u was dalej? Film do obejrzenia na stop cham. Dzielni kędziorkowcy łapacze snów😁

  4. Mierzą na obwodnicach miast i wsi. Niech się ustawią na Jana Pawła II – przejście do skateparku przy pływalni. Tam nałapią cwaniaków, którzy startują że świateł przy e’leclerc i właśnie na tym przejściu wyprzedzanie. Na moich oczach doszło by co najmniej do dwóch potrąceń dzieciaków. Dojdzie do tragedii, wtedy napiszecie, że można by skasować to przejście.

Skomentuj