Kędzierzyńskie szkoły i przedszkola radzą sobie w rzeczywistości pandemii koronawirusa

5

Inauguracyjny tydzień roku szkolnego pokazał, że miejskie placówki przygotowały się do szczególnych zasad funkcjonowania, jakie wymusiła pandemia. Wszelkie procedury i zasady bezpieczeństwa zostały wdrożone jeszcze przed pierwszym dzwonkiem.

Dyrektorzy z wyprzedzeniem poinformowali rodziców o wprowadzanych procedurach. Uczniowie wchodzą do szkół różnymi wejściami, pracownicy placówek mierzą im temperaturę i dezynfekują ręce. Na korytarzach przebywają wyłącznie w wyznaczonych strefach, aby ograniczyć kontakty do minimum. Wszystkie lekcje (poza wychowaniem fizycznym i informatyką) odbywają się w jednej klasie, a uczniowie siadają w rozstawionych w odpowiednich odstępach ławkach. Pomieszczenia są wietrzone i dezynfekowane. Na przerwy wychodzą na przemian, a stołówka serwuje obiady każdej klasie tylko w wyznaczonych godzinach.

W roku szkolnym 2020/2021 w Kędzierzynie-Koźlu naukę rozpoczęło 3923 uczniów w 13 szkołach podstawowych oraz 1823 maluchów w 20 przedszkolach.

5 KOMENTARZE

  1. A jak ta wirus wejdzie do śerodka szafki, to co? Jak go na ścierke przechwycić? A te z przodu dobrze roztarte i już tam nic nie ma, ino pani na ręcach siedzo bo bez rękawiczek robi, bo nie stykło już piniędzy.

  2. Co za bzdury! Ograniczenie kontaktów do minimum! W 19 dzieci z różnych klas mają wspólne lekcje języków i informatyki. Ale na korytarzu mają mieć maseczki. Brawo!!!

Skomentuj