Kędzierzyńskie schronisko ma już 25 lat! Bezpieczny azyl znalazły tu tysiące zwierząt. ZDJĘCIA

11

W prezencie zamiast tortu były puszki z karmą oraz psie i kocie smakołyki. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu obchodzi urodziny. Placówka już ćwierć wieku pomaga czworonogom z naszej gminy i okolic zapewniając im bezpieczny azyl na czas, zanim znajdą nowe domy. 

25-lecie to nie jedyny przypadający na 1 grudnia jubileusz. Równo pięć lat temu otwarta została również kociarnia, dzięki której nie tylko zwiększyła się ilość miejsc dla mruczków, ale również ich potrzeby mogły zostać zaspokojone dużo lepiej niż wcześniej.

Przez ostatnie dwie i pół dekady przez mury schroniska przeszły tysiące zwierząt, które znalazły tu bezpieczne miejsce, opiekę medyczną, wszelką potrzebną pomoc, a większość z nich również nowe domy i rodziny. Placówka pełni ważną funkcję, dbając o bezpieczeństwo, zarówno czworonogów, które z różnych powodów znalazły się w tarapatach, jak i ludzi, którzy dzięki temu, nie są narażeni na potencjalne niebezpieczeństwa związane z brakiem kontroli nad populacją bezdomnych zwierząt.

11 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że nikomu tam nie zależy na pozyskiwaniu funduszy elektronicznie. Przerasta ich nawet odpis 1,5% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. Ech…

  • To schronisko nie jest organizacją pożytku publicznego. Coś dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele, prawda? Pewnie stąd te echa. Eh…

  • To jest pikuś!!! 2 razy podchodziłem do przygarnięcia jakiegoś psiaka z naszego schroniska. Patrzyli na mnie jak na złodzieja czy debila. Pojechałem do Wrocka i wróciłem z kochaną psiną. Pozostaje pogratulować podejścia do miłośników zwierząt.

 2. szkoda ze schronisko jak znaleźliśmy suczke powieszona na drzewie oddało wlascielowi
  ale z pomocą policji i toz oraz własnymi siłami odebraliśmy pieska wlascielowi który oddał ja ludziom którzy to usiłowali ja zabić wieszając na drzewie a sam w schronisku tłumaczył się że mu ja skradziono
  piesek jest u nas 3 lata i ma się dobrze chociaż trauma pozostała jej i boi się różnych odgłosów jak i obcych facetów

 3. Dlaczego na 25-lecie schroniska dla zwierząt nie ma tego który modernizował, angażował się w budowę schroniska,był wieloletnim jego kierownikiem p.Andrzej Zębala.Gdy p.S.Nowosielska została Prezydentem K.K to zwolniła dotychczasowego kierownika zatrudniając swoją znajomą na stanowisko kierownika schroniska.Taka to historia 25 lecia schroniska dla zwierząt w Kędzierzynie-Kożlu.Czuwaj!
  .

 4. Sztuczne to strasznie, owszem w schrornisku są osoby, które wkładają serce, ale Pani Prezydent woli na bogatą Zakse wydawać pieniądzę. Tak naprawdę w dup…. ma to schronisko. Dobrze że pracownicy kochają zwierzęta i są wolontariusze, a ludzi poznają się włąsnie w po tym jak traktują zwierzęta i w sytuacjach kryzyowych.

 5. Cenzorzy z K.K24,dlaczego nie ma mojego komentarza o 25-lecia schroniska dla zwierząt,czyżby prawda o schronisku dla zwierząt boli gdyż napisałem prawdę jak było z zwolnieniem byłego kier.p.Andrzeja Zębali i jak znajoma pani S.Nowosielskiej została kier.schroniska dla zwierząt?W moim komentarzu Nie było wulgaryzmów,to dlaczego został nie upubliczniony?Cenzura z czasów komuny jest Waszą mocną stroną!Wstyd redaktorze !!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj