Kędzierzyńskie rejestracje będą miały literę. Kończy się zakres numeryczny

14

Podobnie jak w wielu większych ośrodkach, na nowych tablicach pojazdów rejestrowanych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wkrótce przy ciągu cyfr pojawi się litera.

Po prostu kończy się zakres numeryczny stosowany podczas rejestracji pojazdów realizowanej przez starostwo powiatowe. Już w kolejnych miesiącach powinny pojawić się pierwsze tablice z dodatkową literą. Obecnie rejestrowane pojazdy otrzymują numer OK991XX. To oznacza, że w obecnej puli pozostało jeszcze kilkaset numerów.

To nie jedyny okrągły numer w rejestrach prowadzonych przez wydział komunikacji w starostwie. W 2020 roku wydane zostanie 20 000 prawo jazdy. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, urząd szykuje niespodziankę dla szczęśliwca, któremu przypadnie dokument z takim numerem.

14 KOMENTARZE

 1. Zrobić porządek w informacji i rejestracji pojazdów wprowadzić system numerkowy bo teraz to jeden bałagan i ludzie zajmują miejsca w 2 kolejkach.

   • Jest balagan i od 20 lat nic sie nie zmienia. Oczekiwanie zajmuje lekko 2 godziny. Dwie kolejki do dwoch pokoi, ludzie zajmuja obie jednoczesnie albo cisna sie do rejestracji omijajac informacje a potem siedza pol godziny bo maja braki. Numerki rozwiazalyby problem.W Niderlandach auto rejestruje sie na poczcie. Nie ma potrzeby zmiany tablic bo sa przypisane do samochodu a wszystko kosztuje 10 euro. Mozna?

  • A może główny rajdowiec Polski, któremu przeszkadzają drzewa przydrożne, w obawie by w które nie wjechał.
   Rajdowiec który teraz produkuje się w reklamach. Można przecież swoje możliwości wykazać również we wręczaniu prawek.

 2. A ile rolmopsów już sprzedano w słoikach w przeliczeniu na mieszkańca i jak ta wiadomość przełoży się na rozwój huty szkła i portu w Radomiu?

 3. powinni usprawnić sam system kolejki jak za głębokiej komuny za cukrem od tego starostwo powinno zacząć swoje usprawnianie. wszyscy wiedza lecz nikt nie reaguje

Skomentuj