Kędzierzyński walec nie zwalnia tempa. Zaksa zdeklasowała Jastrzębski Węgiel

4

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli 16. zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. W hitowym starciu 19. kolejki PlusLigi podopieczni Andrei Gardiniego nie pozostawili złudzeń ekipie Jastrzębskiego Węgla, ogrywając rywala na jego parkiecie do zera.

Spotkanie potentatów ligi było jednocześnie rewanżem za tegoroczny finał Pucharu Polski. Gospodarze rozpoczęli mecz z animuszem i po kilku minutach wyrównanej gry wyszli na prowadzenie. Radość kibiców miejscowych nie trwała jednak długo, Zaksa szybko poprawiła swoją grę i odwróciła wynika spotkania. W końcówce gra Jastrzębskiego Węgla posypała się i wicemistrzowie Polski bez problemu wygrali do 20.

Kędzierzynianie świetnie rozpoczęli kolejną partię, od początku dystansując zespół Roberto Santilliego. Gospodarze ani przez chwilę nie potrafili zagrozić dobrze grającej Zaksie, która pewnie zwyciężyła do 19 i podwyższyła prowadzenie w meczu.

Rozpędzeni kędzierzynianie tylko na starcie trzeciej odsłony pozwolili gospodarzom na wyrównaną grę. Od stanu 4:5 Zaksa wygrała pięć kolejnych wymian i była w komfortowej sytuacji. Jastrzębianie nie poddawali się i próbowali odrobić straty, ale stać ich było jedynie na zmniejszenie dystansu. Uważnie grający zespół Gardiniego dowiózł prowadzenie do zwycięskiego końca i zapisał na swoim koncie 16 zwycięstwo w lidze.

Jastrzębski Węgiel – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 19:25, 20:25).

4 KOMENTARZE

  1. Tu nikt niczego nie wybuduje, bo i po co? Młodzież wyjeżdża i nie wraca. Dziwi mnie dlaczego Nowosielska ciągle jest „prezydentem” a nie „burmistrzem”. Powinna być sołtysem

Skomentuj