Kędzierzyńska skarbówka skontrolowała przedsiębiorcę. Musiał wpłacić 5 mln zł zaległego podatku

20

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła postępowanie podatkowe wobec przedsiębiorcy, któremu zakwestionowała zwolnienie od podatku dochodowego. Przedsiębiorca wpłacił zaległy podatek wraz z odsetkami w kwocie ponad 5 mln zł.

Pracownicy Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzili kontrolę, a następnie postępowanie podatkowe, w którym zakwestionowali zwolnienie z podatku od dochodów uzyskanych z tytułu działalności gospodarczej wykonywanej za granicą, zadeklarowane przez przedsiębiorcę w zeznaniu podatkowym.

Po analizie dokumentów rozliczeniowych otrzymanych od zagranicznego organu podatkowego, okazało się, że otrzymana przez przedsiębiorcę dywidenda podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce. Na podstawie decyzji wydanej przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w Kędzierzynie-Koźlu podatnik zapłacił zobowiązanie podatkowe wynoszące ponad 5 milionów zł.

Weryfikacja deklarowanych dochodów podlegających opodatkowaniu należy do rutynowych działań urzędników Krajowej Administracji Skarbowej. W celu ustalenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego, KAS stale współpracuje z administracjami podatkowymi z innych krajów.

20 KOMENTARZE

 1. i co to jest, materiał sponsorowany, czy może opowieść, że wuj Stefan miał syna, którego kolega kolegi kuzyna ojca maćka z wojska , który miał córkę zamężną z Jackiem z Mikołowa, a jego kolega z ławki szkolnej założył kiedyś firmę, którą przejął Bogdan z Zawiercia i przyjechała kontrola i kazali zapłacić, bo to ma klauzulę natychmiastowego wykonania, a teraz będzie pisał odwołanie, ale nie do końca wiadomo z jakiego powodu i co produkował.
  Taka to właśnie jest informacja.

 2. Brawo za zaradność,mieć odłożone 5 baniek na karę,duża rzecz.ja nie jestem w stanie uzbierać 1000 zł bo zawsze coś wyskoczy czy się zepsuje.dobrze że go złapali , będzie na wybory i wszystkie++++.

  • A skąd niby Pan to może wiedzieć Panie Mirku? Niech Pan może lepiej patrzy do własnej kieszeni, a nie innych rozlicza.

   • Grodzki działał z zachowaniem terminów – choć nie da się ukryć, że na złość pisowi, ale jednak wszystko zgodnie z przepisami. Natomiast Sasin nie miał żadnej podstawy, żeby zlecać wydruk pakietów do głosowania, więc bezprawnie sprzeniewierzył 70 milionów. Naprawdę nie widzisz różnicy?

   • Greg ty się już produkowałeś w sprawie niemieckich autobusów, to wyjaśnij dlaczego to źle, a karty wyborcze z niemieckiej drukarni to dobrze.
    I sprawdź jeszcze czy majty masz polskie, czy może niemieckie i …

 3. Zasadnicze pytanie brzmi czy faktycznie przedsiębiorca naciągał prawo i z premedytacją oszukiwał, czy może przepisy znowu się zmieniły i był niczego nieświadomy. Urzędnicy wykorzystują takie chwyty żeby ściągać z tych uczciwych, bo z nich się da. Wielkie przekręty i firmy słupy są nie do namierzenia i wyegzekwowania pieniędzy. Smutne, ale prawdziwe.

  • Najlepsze interesy robi się na maseczkach, respiratorach niewidzialnych, kartach do niepotrzebnego głosowania. Dzięki PiS mamy takie Misie na miarę naszych możliwości. A Duda i „niezależny” sąd uniewinni… A ponoć mieli już nie kraść, mieli być lepsi, ciemny lud, teraz już nawet PiS nie zakłada rękawiczki i wazeliny by was per rectum „zbadać”, nie mogę przecież napisać wprost że was od …. …….ć.

   • Dość chaotyczna wypowiedź. Pan to pisze do mnie czy koło mnie? Proszę zwrócić uwagę że napisałem praktycznie to samo, bez podtekstów politycznych (chociaż wiadomo że PIS za tym wszystkim stoi), oraz w trochę bardziej kulturalny sposób. Władza wykorzystuje powszechne skłócenie narodu.

 4. większość posłów nie miałaby z czego zapłacić. Ich oszczędności oscylują w okolicach 50 tys zł.
  Tak mało mają odłożone. Biedactwa.

 5. A ja tam wole posiedziec na laweczce, i poczekac az przeleja 500+ i inne naleznosci, po co sie stresowac skarbowka!?

Skomentuj