Kędzierzyńska lokomotywa znów pięknie oświetlona. Nasza najbardziej oryginalna ozdoba świąteczna

11

Girlandy lampek, świecące stelaże i choinki zdobią wszystkie polskie miasta, ale świąteczną lokomotywę w Polsce chyba ma tyko Kędzierzyn-Koźle. Właśnie ponownie rozbłysła.

Lokomotywa, będąca pomnikiem dla kędzierzyńskich kolejarzy, stanęła przy ulicy Traugutta pod koniec 2019 roku, od razu stając się prawdziwą ozdobą Śródmieścia. Wkrótce pojawiła się na niej świąteczna iluminacja i był to również był strzał w dziesiątkę. Dzisiaj lokomotywa rozbłysła po raz drugi.

W ciągu roku sporo zmieniło się w otoczeniu pomnika. Lokomotywę odgradza teraz ozdobny łańcuch, miasto urządziło skwer Kolejarzy z ławeczkami i stolikami do gier planszowych, jest tabliczka z kodem QR – po zeskanowaniu telefon automatycznie łączy się lektorem przedstawiającym kolejową historię Kędzierzyna.

Jedyne, czego w zeszłym roku zabrakło, to śnieg, który rozświetlonej lokomotywie nadałby jeszcze większego uroku. Kto wie, może tej zimy…

11 KOMENTARZE

  1. Starajcie się o tę lokomotywę. Jeszcze będzie potrzebna, bo Polska węglem stoi , a nocą Słońce nie świeci w panele więc może się przydać do nocnych transportów. Czy są jeszcze emerytowani kolejarze potrafiący mi przekazać wiedzę jak tym powozić?

Skomentuj