Kędzierzyńska lokomotywa teraz z efektownym podświetleniem. Wygląda imponująco

35

Wraz z budową skweru Kolejarzy przy ulicy Tragutta miasto podświetliło także kędzierzyńską ciuchcię. Teraz po zmroku wygląda naprawdę efektownie.

Lokomotywa będąca pomnikiem dla kędzierzyńskich kolejarzy na cokole przy ulicy Traugutta stanęła już pod koniec zeszłego roku, jednak był to dopiero początek urządzania nowego skweru. Teraz pojawiły się tam także ławki i stoliki do gry. Sama ciuchcia została podświetlona. Po zmroku w lokomotywie włączają się także reflektory oraz światło w kabinie maszynisty. Koniecznie odwiedźcie to miejsce.

35 KOMENTARZE

 1. Juz się nie mogę doczekać aż w końcu usiądę przy stoliku do chińczyka w pełnym skwarze, szumie przejeżdżających samochodów i letnim podmuchu wiatru z tłustą nutą spalin i rozegram z ziomkami partie. Zawsze o tym marzyłem.

  • Nikt nie zmusza abyś tam przychodził i wąchał spaliny przez swój delikatny nos. Są ludzie, którym się podoba a innym nie, ale tobie nie podoba wszystko i ciągle narzekarz jak baba.

  • Popieram!! Batalia o zdrowe powietrze w mieście. A tu takie mecyje przy najruchliwszym miejscu w środku miasta: przy jednym z dwóch przejazdów pod torowiskiem, i zbiorczym skrzyżowaniu na południowo-wschodnie kierunki miasta. KTOŚ powinien „beknąć” za tak wyrzucone pieniądze, które nie biorą się z – przysłowiowego – księżyca…

 2. ⓏⒶⒿⒺⒷⓎⓈⒸⒾⒺ. 𝓣𝔂𝓵𝓴𝓸 𝓴𝓸𝓶𝓾 𝓽𝓸 𝓹𝓸𝓽𝓻𝔃𝓮𝓫𝓷𝓮.

 3. Po wspaniałym odpoczynku koło lokomotywy i rozegranej partii warcabów za niedługo będzie można odpocząć w strefie relaksu na azotach przy zakładach chemicznych i smrodzących kominach. Czytacz mam nadzieje że w tak komfortowych i relaksujących warunkach napijemy się piwka

 4. Ciekawostka dla Kędzierzynian. Na Targowej było bliskie spotkanie ok. 30 osób. Akurat pogotowie było pod ręką, zawieźli do szpitala. Rozrywka w czasie pandemii. Oni o etaty nie martwią się.
  Czy to jeszcze miasto?

 5. „To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem?
  My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
  I nikt nie ma prawa się przyczepić…”

 6. Szkoda ze mòj Wujek tego nie zobaczy.A moze jednak tam z gòry patrzy na swoją ukochaną Lokomotywę.To byl Maszynista z Krwi i Kosci.Lok prezentuje sie super juz nie moge sie doczekac kiedy przykade do Polski do Kedzierzyna

  • Kędzierzyn był wielkim węzłem.kolejowym w Polsce. Teraz jest tylko stacją. Smutne.
   Ja, wnuczka kolejarza, dziękuję za upamiętnienie tego faktu historycznego naszego miasta a w niej długoletniej służby mundurowe kolejowej ojca mojego taty.

 7. Wy którzy mieszkacie w K-Kożlu i narzekacie na tą lokomotywę kupcie sobie domy w okolicy i tam mieszkajcie. Nie piszę tego złośliwie

 8. Co komu przeszkadza ta lokomotywa?. no chyba potomkom ”Amerykanów zza Buga. Ludzie szanujmy się. To jest historia naszego miasta

 9. Mój dziadek, został służbowo przeniesiony Krakowa – Płaszowa wraz z całą rodziną po wojnie do Kędzierzyna. Koleje Państwowe chciały mieć sprawdzonego człowieka Polaka tym terenie pełnym naplywowej ludności.
  Babcia nie chciała tu przyjeżdżać – w Krakowie mieli służbowy domek z ogródkiem a w Kędzierzynie tylko duże służbowe mieszkanie z ogródeczkiem przy torach.
  Życie moich dziadków i ich dzieci, a wśród nich mojego taty, toczyło się na ulicy Dworcowej, a czas odliczał megafon zapowiadajacy pociągi. Moja Babcia nigdy nie potrzebowała zegarka w domu 🙂… I zawsze wiedziała, która jest godzina.
  Moja mama uczyła w Kolejówce, zabierała mnie często ze sobą gdy miałam 7-9 lat…
  Odrabialam tam lekcję w pokoju nauczycielskim….
  To pięknie że Miasto pamięta jeszcze o tych dumnych czasach gdy byliśmy jednym z największych węzłów kolejowych w kraju …

 10. Ci co przeszkadza lokomotywa i ładnie zagospodarowany następny plac w Kędzierzynie-K. pewnie tęsknią za polem kukurydzy. Jednakże by oglądać takie poletka musicie wrócić tam skąd przyjechaliście.

 11. Są miasta, gdzie w takich miejscach rozkłada się palety, jako „strefy rekreacyjne”. Cieszmy się, że mamy coś porządnego, kawał autentycznej techniki i tradycji.

 12. Dla mnie bomba,przydalaby sie jeszcze replika wagonu restauracyjnego”WARS” i jakies ciekawe zarelko z piwkiem, Tak trzymac!!

 13. Bardzo fajny pomysł ! Jestem przekonana że dużo ludzi będzie wokół . A tym co się nie podoba mówię do widzenia !!! Malkontenci , nic innego!

  • Bardzo słaby pomysł. Jestem przekonany, że mało ludzi będzie wokół na tej patelni w czasie upałów. A tym, którym się podoba mówisz dzień dobry i zapraszasz do tańca? 💃🕺

Skomentuj