Kędzierzyńska lokomotywa bije rekordy popularności w aplikacji opowiadającej historię

2

Kędzierzyńska lokomotywa Ty2 jest najbardziej popularnym pomnikiem w systemie „Poznaj historię”. To dynamicznie rozwijająca się aplikacja dla turystów, którą do tej pory można spotkać w 13 miejscowościach w Polsce. Nasza ciuchcia bryluje w statystykach, a jej opowieść jest najchętniej odsłuchiwana w kraju.

„Poznaj historię” to skarbnica ciekawostek na temat miejsca, przy którym na chwilę się zatrzymaliśmy. Na specjalnej tabliczce znajduje się kod QR, którego zeskanowanie uruchamia aplikację. Do użytkownika dzwoni telefon, a jego rozmówcą jest znajdująca się przed nim rzeźba. Można w ten sposób wysłuchać niezwykłych opowieści nawiązujących do dziejów miasta, jego legend i tożsamości kulturowej. Pomnikowe historyjki nie są długie, ale przedstawione w interesujący sposób zaciekawią nie tylko turystów, ale i samych mieszkańców.

Na podium w ogólnopolskich statystykach znalazły się również koziołki. Figurki z rynku zajmują trzecie miejsce w rankingu. W Kędzierzynie-Koźlu można również odsłuchać historii Muzeum Ziemi Kozielskiej, Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo  na os. Blachownia i pomnika Józefa Piłsudskiego.

Aplikację „Poznaj historię” spotkamy także przy pomnikach w Opolu, Krapkowicach, Strzelcach Opolskich, Brzegu, Warszawie, Byczynie, Korfantowie, Wołowie, Jemielnicy, Nysie, Piekarach Śląskich i w Rybniku.

A tak lokomotywa wyglądała w okresie świąteczno-noworocznym:

2 KOMENTARZE

  1. MAM NADZIEJ ŻE BĘDZIE TAK OŚWIETLONA CAŁY ROK ,DUMA MIASTA CO KOŃCU KOLEJ I KOLEJARZE MIASTU ZAŁATWILI TYTUŁ MIASTA DLA TEGO WARTO OŚWIETLAĆ ,BA NAWET UZNAĆ TE KOLOROWE LAMPKI ZA AKT PAMIĘCI JAK NA PIERWSZEGO LISTOPADA ,TO DA ZNAĆ JAKO ŻE URZĄD POWIAT STAROSTWO PAMIĘTA I KĘDZIERZYNIANIE ZA ZMARŁYMI KOLEJARZAMI Z MIASTA NASZEGO DZIŚ. JAK NIE KOLEJ I KOLEJARZE MIASTO MOGŁO BY TYLKO POMARZYĆ O TYTULE MIASTA .NIECH BÓG PRZYJMIE DO SIEBIE WSZYSTKICH ZMARŁYCH KOLEJARZY I KIEROWNIKÓW RUCHU I SŁUŻBY PRZY KOLEI .

Skomentuj