Kędzierzyńska drogówka w dwa dni zatrzymała 3 pijanych kierowców. Rekordzista wydmuchał ponad 2 promile

0

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci każdego dnia sprawdzają stan trzeźwości kierowców, aby wyeliminować z ruchu tych nietrzeźwych. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze z drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę, na drodze wojewódzkiej nr 408 w Starym Koźlu, policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Tuż po godzinie 7:00 zatrzymali do kontroli kierowcę mitsubishi, od którego w trakcie rozmowy wyczuli alkohol. Mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Bierawa miał ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Z kolei w czwartek funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego kierowcę volkswagena, który w godzinach porannych wybrał się na przejażdżkę po os. Pogorzelec. Styl jazdy kierowcy volkswagena wzbudził podejrzenia przechodniów, którzy poinformowali Policję o tym, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi, którzy pojechali we wskazany rejon, szybko namierzyli kierującego i sprawdzili jego stan trzeźwości. 36-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia, przed godziną 14:00, również na os. Pogorzelec, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 72-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla ponad 1,5 promila alkoholu.

Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie wszyscy trzej kierowcy odpowiedzą przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat więzienia. Apelujemy, aby na „podwójnym gazie” nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu. Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj