Kędzierzyńscy samorządowcy otrzymali podziękowania od marszałka senatu Tomasza Grodzkiego

5

We wtorek 30 czerwca w pałacu w Pawłowicach odbyło się spotkanie samorządowców z całego województwa opolskiego z marszałkiem senatu prof. Tomaszem Grodzkim. Inicjatorami spotkania, zorganizowanego z okazji 30- lecia samorządu terytorialnego w Polsce, byli senatorowie Beniamin Godyla i Danuta Jazłowiecka.

Marszałek Tomasz Grodzki spotkanie zaczął od wskazania kluczowej roli samorządów, które według niego są jedną najlepszych rzeczy, jakie udały się w 30-letniej historii wolnej Polski. Marszałek dziękował za trud pracy, jaki samorządowcy wkładają każdego dnia, wykonując swoje obowiązki na rzecz lokalnej społeczności, podkreślając, że w razie potrzeby senat jest gotowy udzielać wsparcia wszystkim samorządom, które zwrócą się do niego o pomoc.

Marszałek Tomasz Grodzki wspólnie z senatorami Beniaminem Godylą oraz Danutą Jazłowiecką wręczyli listy gratulacyjne prezydentom, starostom, burmistrzom oraz wójtom z całego województwa opolskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, opolscy parlamentarzyści Witold Zembaczyński, Tomasz Kostuś i Ryszard Wilczyński, senator Zygmunt Frankiewicz, wieloletni prezydent Gliwic, oraz wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

W imieniu Sabiny Nowosielskiej podziękowania odebrał wiceprezydent Artur Maruszczak. Listy gratulacyjne trafiły także na ręce delegacji ze starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz do wójtów w całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Po konferencji w Pawłowicach marszałek Tomasz Grodzki wraz z senatorami udali się do Opola, gdzie odbyły się jeszcze zaplanowane na ten dzień spotkania z młodzieżą oraz dyrektorami opolskich szpitali.

Zdjęcia: Marta Marchlewska, Kancelaria Senatu

5 KOMENTARZE

  1. Naprawdę jest co świętować….. Samorząd, jak to któryś z kabaretów w swym skeczu stwierdził: Samorząd czyli sam się rządzi. I tak właśnie jest. Upolitycznione, trampolina do sejmu i senatu. Już dawno zapomnieli komu mają służyć…. Dlaczego się tak do rządzenia chętnie zabierają, dosłownie jak muchy do g….. ?
    Bo tu jest mniejsza władza i pieniądze ale są. A nóż się uda wyżej ?

  2. Aaa i Frankiewicz był. Ten od likwidacji nieekologicznego transportu tramwajowego i wprowadzenia w to miejsce ekologicznych autobusów napędzanych silnikami spalinowymi.
    Nie ma jak dobry wzór samorządu do naśladowania

Skomentuj