Kędzierzynianka wystawiła na sprzedaż meble w internecie. Od razu skontaktował się z nią oszust

0

W sieci nie tylko robiąc zakupy w sieci, ale też sprzedając na portalach ogłoszeniowych można trafić na nieuczciwą osobę. Przekonała się o tym 28-letnia kobieta, która wystawiła do sprzedaży meble. Gdyby nie jej czujność i ostrożność straciłaby pieniądze.

Wczoraj, do policjantów z Kędzierzyna-Koźla zgłosiła się kobieta, którą próbowano oszukać w serwisie ogłoszeniowym. Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszająca wystawiła na nim do sprzedaży meble za 3 000 złotych. Ofertą tą zainteresowała się osoba, która poprzez sms-a poprosiła o dalszą korespondencję mailem.

Rzekomy kupujący nie był zainteresowany obejrzeniem towaru. W wiadomości e-mail napisał, że kupuje meble i został już dokonany za nie przelew na kwotę 4 000 złotych. Była tam również informacja, że 1 000 złotych nadwyżki sprzedająca ma przelać na podane w wiadomości konta rzekomego przewoźnika oraz spółki zajmującej się przekazami pieniężnymi. Dopiero, gdy zostaną zrobione te opłaty 3 000 złotych wpłynie na konto 28-latki.

Otrzymane wiadomości zgłaszającej wydały się bardzo podejrzane. Kobieta wykazała się dużą ostrożnością i nie dała się oszukać

O czym warto pamiętać korzystając z portalu ogłoszeniowego:
– Nie należy wchodzić w żadne linki do stron, które mają przekierować do banku.
– Nie należy nikomu udostępniać kodów autoryzacyjnych do bankowość mobilnej.
– Kupując i sprzedając należy zachować czujność i ostrożność. Jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości, lepiej z takiej transakcji zrezygnować.

Skomentuj