Kędzierzynianka marzy o starcie w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Potrzebne pieniądze na przygotowania

16

To może być kluczowy sezon dla kariery pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla Pauliny Ligarskiej. Wieloboistka marzy o występie w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, a docelowo w Igrzyskach Olimpijskich. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w sezonie jest właściwe przepracowanie okresu przygotowawczego. Pomóc może zgrupowanie w RPA, ale jest ono bardzo kosztowne. Aby spełnić sportowe marzenie, lekkoatletka zdecydowała się zorganizować zbiórkę publiczną.

Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla 23-latka od siedmiu lat z sukcesami startuje w lekkoatletycznych wielobojach. Na swoim koncie ma już 16 medali Mistrzostw Polski, w tym złoty krążek wywalczony w 2018 roku oraz srebrne medale z lat 2016 i 2017. Paulina startowała też w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Następnym etapem w jej sportowej karierze ma być start w seniorskich mistrzostwach Starego Kontynentu, a docelowo na Igrzyskach Olimpijskich.

Aby optymalnie przygotować się do bardzo ważnego sezonu, Paulina planuje wylecieć na trzytygodniowy obóz przygotowawczy do Republiki Południowej Afryki. Młodej lekkoatletki nie stać na samodzielne sfinansowanie zgrupowania, dlatego postanowiła zorganizować zbiórkę publiczną na ten cel. Pomóc może każdy, nawet najmniejsza kwota przybliży Paulinę do realizacji zaplanowanego celu. Zbiórka dostępna jest pod tym linkiem (kliknij).

16 KOMENTARZE

 1. Że pani Paulina pochodzi z naszego miasta a nie prezentuje naszego miasta to dlaczego mamy zbierać pieniądze na jej wyjazd?Klub który aktualnie pani Paulina prezentuje i dla którego pracuje powinien jej pomóc w realizacjii jej marżenia.Powodzenia w zbiórce!

  • Jestem z Kędzierzyna, jednak widząc jacy ludzie tutaj komentują mam wrażenie, że mieszkaja obok mnie idioci(pisze o tych komentujących).
   Po pierwsze – zbiórka jest dobrowolna! To znaczy(dla tych, którzy nie rozumieją) nikt, nikogo NIE ZMUSZA do wpłat!
   Po drugie – jeżeli ktokolwiek pochodzący z mojego miasta osiagnie sukces, nawet nie miekszajac tutaj, bijmy mu brawo, ponieważ to, że się przeniósł gdzie indziej oznaczało, że nie miał wystarczających warunków do rozwoju.
   Po trzecie – Ty Januszu z Grażyną pierwszy po odniesieniu sukcesu przez Panią Paulinę pójdziesz sobie zrobić z nią zdjęcie i będziesz się chwalil, że pochodzi z Twojego miasta.
   Pani Paulino proszę się nie przejmować tymi komentarzami. Prawdziwi kedzierzynianie trzymają za Panią kciuki!!!
   P.s. widziałem Panią w Ogrodach w czasie świąt ;)

 2. Niech postawi koszyk na gali osłów biznesu gwarantuje licytacje kto da więcej na reklamę swojej firmy,a przynajmniej będą mieli czyste sumienie że się spotkali i za darmo uhlali,a kasy wystarczy nie na 3 tyg. a 3 mies.przygotowan w RPA

 3. Ja też marzę o wielu rzeczach, tak jak każdy pewnie. Może zbiórka na nowe Lamborghini dla mnie, bo syrenka ma już swoje lata i trzeba w końcu ją odstawić do garażu.

 4. W sporcie jest tak, że sponsorów trzeba szukać samemu. Ostatnio na trójce był wywiad z naszą byłą bokserką, która mówiła jak sama chodziła i prosiła o pomoc, w wieku zaledwie nastu lat. Pani Paulina mieszka w dużym mieście, myślę, że na pewno znalazłaby promotora.

 5. Poniosło Panią Sportowiec. Jak jest taka dobra to niech klub i PZLA dają kasę, ewentualnie niech możnego mecenasa znajdzie, zbiórka publiczna na komercyjny start, żarty…A co z tymi co wpłacą ? nazwiska ich na kuszulce będa ? jakieś prawa po ewentualnym sukcesie ? Poniosło dziewczynę chyba nieco …

 6. Przy okazji,może ktoś faktycznie ma za dużo pieniędzy, potrzebuje 50 tys.na przeszczep mięśnia aby uratować nogę i wrócić do czynnego i aktywnego życia (adres w redakcji tylko dla poważnych)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj