Kędzierzynianka Anna Kempa powołana do kadry narodowej juniorów w pływaniu

0

Wytrwałość i ciężka praca przyniosły efekty. Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Anna Kempa otrzymała powołanie do kadry narodowej juniorów w pływaniu.

Zawodniczka MMKS-u Kędzierzyn-Koźle pierwsze kroki w sportowej karierze stawiała w naszym mieście, trenując pod okiem Bronisława Kisielewskiego. Dzięki ciężkiej pracy rozwinęła talent, co zaowocowało osiągnięciami na arenie krajowej. W lipcu Ania świetnie zaprezentowała się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu, wywalczając tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Dobra forma została dostrzeżona przez trenerów kadry narodowej. Kędzierzynianka obecnie trenująca w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu otrzymała powołanie do juniorskiej reprezentacji Polski.

– Gratulujemy rodzicom, którzy wnieśli ogromny wkład w rozwój Anny. Gratulujemy Ani wytrwałości i uporu w dążeniu do celu. Grono kadrowiczów Polski z Opolszczyzny z MMKS Kędzierzyn-Koźle znacznie się poszerza – skomentował sukces wychowanki trener Bronisław Kisielewski.

Skomentuj