Kędzierzynianin uwodził kobiety, udając tajnego agenta. Miał żonę i kilka kochanek

21
Fot. Pixabay

Przed Sądem Okręgowym w Prudniku zapadł wyrok w sprawie 50-letniego Marcina Ł. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla uwodził kobiety, od których następnie pożyczał drobne kwoty pieniędzy. Mimo tego że był żonaty, przez długie miesiące jego kochanki nie domyślały się, że mają do czynienia z oszustem. Amant podawał się za oficera tajnych służb, jednej z kobiet wmówił nawet, że podczas szczytu NATO w Polsce ochraniał Baracka Obamę.

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla swoich ofiar wyszukiwał na popularnym portalu randkowym. Marcin Ł. z łatwością nawiązywał kontakt. Mimo tego, że był żonaty, przez dłuższy czas udawało mu się ukrywać romanse w tajemnicy. Swoim kochankom wmawiał, że jest oficerem polskich służb specjalnych, przez co nie może opowiadać zbyt wiele o swoim życiu. Ta legenda pozwalała mu tłumaczyć nagłe wyjazdy i długie okresy, kiedy nie odzywał się do uwiedzionych kobiet. Jeden z nich wmówił, że podczas szczytu NATO w Polsce ochraniał Baracka Obamę, dzięki czemu miał nawet awansować ze stopnia majora na pełniącego obowiązki szefa tajnych służb w Polsce.

Jak wykazano w toku śledztwa, w 2016 roku mężczyzna jednocześnie romansował z dwiema kobietami. Spędzał po kilka dni u każdej z nich, a gdy znikał, tłumaczył, że jedzie w tajną delegację. Nie chodziło mu jednak tylko o towarzystwo poznanych pań. Marcin Ł. pożyczał drobne kwoty pieniędzy od swoich kochanek. Jedną z nich, mieszkankę Głogówka, nakłonił do wypożyczenia samochodu osobowego, który następnie użytkował. Gdy w wyznaczonym czasie nie oddał auta do wypożyczalni, kobieta zaczęła się niepokoić. Uwodziciel tłumaczył, że pojazd trafił na strzeżony parking służb specjalnych w Opolu i czasowo nie ma możliwości zwrócenia go. W tym czasie samochód stał na jednym z osiedlowych parkingów w Kędzierzynie-Koźlu.

Nadmierna pewność i nonszalancja uwodziciela w końcu doprowadził go do zguby. Jedna z jego kochanek, podejrzewając, że Marcin Ł. może być oszustem, skopiowała z jego telefonu numery do innych pań, które następnie obdzwoniła. Część z nich przyznała się do romansowania z „agentem”. Ostatecznie tylko jedna z jego ofiar zdecydowała się na zawiadomienie prokuratury.

Kilka miesięcy temu prokurator rejonowy z Prudnika przedstawił zarzuty 50-latkowi. W tym czasie znajdował się on w areszcie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna od początku nie przyznawał się do stawianych mu zarzutów, tłumacząc, że zamierzał oddać pożyczone pieniądze, ale z przyczyn losowych nie był w stanie tego zrobić. Groziło mu nawet 8 lat więzienia, ale ostatecznie Sąd Rejonowy w Prudniku skazał go na 10 miesięcy ograniczenia wolności przez wykonywanie prac społecznych i naprawę wyrządzonych szkód finansowych. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Polska Times/Radio Opole

21 KOMENTARZE

 1. W latach 80-tych niejaki Kalibapka był takim uwodzicielem i zarazem złodziejem. Powstał serial na podstawie jego dokonań pt. Tulipan. Niestety nadal głupie i naiwne kobiety dają się takim tzw. czarusiom obrobić.
  Zamaist poznać zwyczajnego faceta to musi mieć „kaloryfer” buzia Dzicaprio itd. Jak w tych programach na wyspie czy hotelu (królewicz na koniu). A później lament. Jeszcze jedno mnie dziwi jak można dawać szmal nowo poznanemu gościowi ? Dziewuchom już w tedy powinna zapalać się czerwona lampka.

   • Nowu ten czubek się podszywa. Ty fraglesie masz jakieś urojenia na temat rowu, wody itd. Skoro masz zaburzenia psychiczne to się powinieneś leczyć a nie bazgrać te wypociny.
    Przeciez to nie jest śmieszne po prostu tragedia i dramat. Co zabrakło leków że masz napad głupawy ? Bo trzeba być kompletnym idiota by coś takiego robić. Do tego prześladujesz ludzi podpisując się ich psedonimami ? Skoncz to robić bo cię ktoś wytropi i ……

   • Jak nie kopie rowu bo jestem wykształcony w porównaniu do ciebie co widać. A skoro ty kopiesz rowy to twoja sprawa i nie musisz oznajmiać tego całemu światu. Tak jak że jesteś brudasem. Tylko jak takie coś wypisujesz publicznie to nie podpisuj się jakbyś był mną tylko się przedstaw jak nazywasz się naprawdę. Swoją drogą ten czytn hejt jest żałosny czyli kradziesz czyjejś tożsamości.

 2. Dziewczęta są teraz bardzo zdesperowane,coraz więcej rozwodów a tych po 40,50 z dużymi przebiegami nikt już nie chce.To wybierają takie byle co(a nie faceta)który przytuli,da jakąś nadzieję i zostawi często z pustym portfelem.

 3. Mógł zarejestrować swoją działalność, to by mu nic nie zrobili hahahaha za głupotę się płaci, jak kobiety naiwne, to niech płacą za głupotę, nie ukradł tych pieniędzy, on je dostał, a to ze mówił ze kocha, no cóż zawsze może się odmienić

 4. Ciężko zdecydować kto w tej sytuacji bardziej zasłużył na chłostę a kogo bardziej żal? Myślę, że fakt iż „ofiary” nie chcą się zgłaszać jest odpowiedzią na to pytanie…

 5. No to mamy swojaka KK -Kedzierzynskiego Kalibabke, swoja droga to facet ,jedynie naciagal na jakies tam sumy, niedopieszczone kobiety, I nie byloby afery, ale zazdrosc kobiety o inna kobiete ma drugie dno, dlatego wpadl ! Kto zrozumie plec zenska??

 6. Za bigamie dwa lata!! Za skopanie i wyplewienie czyjeś zarośniętej , zachwaszczonej działki 8 lat! To skandal! Konstytucja! Trzaskowski! Tusk! Eu! Na pomoc! Chlopu miadto ķedzierzyn powinno nadać medal! Znowu ktoś rozsławił czynem ten grajduł.

 7. A przepraszam za pytanie, gdzie przez te wszystkie lata była żona? Może to ona czerpała korzyści a facet się świetnie bawił w Casanowe.

Skomentuj