Kędzierzynianin urządził plantację konopi w wynajmowanym domu. W akcji funkcjonariusze CBŚP. WIDEO

7

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu, wspierani przez wodzisławskich policjantów, zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 32-letniego plantatora. Mundurowi, oprócz 49 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli również przedmioty i urządzenia służące do jej produkcji. Zatrzymany odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z wodzisławskiej komendy zostali powiadomieni przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu o odkryciu na terenie Rydułtów plantacji marihuany. Kryminalni wraz z technikiem kryminalistyki pojechali na ulicę Raciborską, gdzie pod wskazanym adresem znajdował się dom jednorodzinny.

Policjanci z CBŚP zwalczający zorganizowaną przestępczość narkotykową wskazali pokój, w którym znajdowała się plantacja. W środku znajdował się własnoręcznie zrobiony namiot, w którym, oprócz krzaków konopi, znalazły się przedmioty służące do jej uprawy. Policjanci z Wodzisławia przystąpili do przeszukania domu, podczas którego znaleźli pieniądze, telefony, młynki, tzw. „skręta” z zawartością suszu i dwa woreczki z marihuaną. W domu, podczas policyjnych czynności, obecny był także 32-letni plantator.

Jak się okazało, mężczyzna pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, a w Rydułtowach wynajmował dom, w którym zorganizował plantację. W miejscu jego stałego zamieszkania wodzisławscy kryminalni także zabezpieczyli marihuanę. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania kraju. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

7 KOMENTARZE

 1. „Oprócz 49 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli również przedmioty i urządzenia służące do jej produkcji” – urządzenia do produkcji rośliny??
  Ze zdjęcia wynika, że skonfiskowali mu nawet chusteczki higieniczne – brawo, policja! Nie będzie jakiś plantator smarkał, kiedy mu się spodoba!

 2. Ile jeszcze ludzi pójdzie siedzieć za głupoty?
  Jak napisał redaktor.. To roślina.. Nie żadna chemiczna trucizna.. Za melise też zaczniecie zamykać? Nałóżcie sobie akcyzę.. Nie chcemy „okradać” skarbu państwa.. Skoro alkohol – baardzo szkodząca toksyna – jest legalny, to czemu środek, który pomaga i nie zabił nigdy żadnej osoby bezpośrednio jest nielegalny? To skrajnie nie odpowiedzialne podejście..

  Ale o tym już mówili i mówią dalej wszyscy zwolennicy konopii.. Tylko nasz „oświecony” rząd uważa, że to nie jest dla nas dobre.. Czy aby na pewno dla nas? Czy też może dla nich nie jest to komfortowe? Nie wiem na czym się opierają dalej uparcie twierdząc, że to narkotyk.. Działanie i szkodliwość nie umywają się nawet do alkoholu..

 3. Co więcej: udowodnione jest, że olej z konopi indyjskich przynosi ulgę chorym z lekooporną epilepsją… A legalnie nie da się go załatwić przez NFZ, nawet na receptę neurologa… Ponoć jest „za drogii”. Choć w Holandii jest legalnie dostępny!! No i żyjemy w tej samej „unijewropejskiej”? Czy mi się tylko tak wydaje?!

  Podejrzewam również, że susz z tych konopi jest o wiele mniej szkodliwy, jak susz z TYTONIU. Wiem tylko tyle, że oboje moi rodzice palili papierosy, mama do samej śmierci. Tato miał raka żołądka, a mamę zabiło zakrzepowo-zatorowe zapalenie płuc. Ja i moje rodzeństwo w dzieciństwie chorowaliśmy cały czas „na gardło”, czyli ciągłe, chroniczne nieżyty dróg oddechowych… Małe vademecum na jego temat:
  https://sin.org.pl/substancje/tyton/

 4. Przecież nasza kochana władza wie lepiej co jest dla nas najlepsze,sami będąc na ciągłym haju lub kacu uchwalają coraz większe absurdy aby żyło nam się lepiej a Polska rosła w siłę.

 5. :))) To była uprawa wyłącznie na osobisty użytek. Przewidujący był, że do Holandii do popularnych „kofików” i Czech nie będzie można pojechać w czasie „Korona Wirus.” Zatem zabezpieczał swoje zapasy na ten czas. Wykazał inicjatywę i działał, zadziałał efektywnie, a nie czekał bezczynie. Pewnie nie chciał podzielić się z innymi leniami i zawiść ich wzięła to poinformowali właściwe organy w trosce o jego zdrowie i dobro społeczne. :))) Plantacja to: https://www.youtube.com/watch?v=ZUWyvAlGDAs&feature=emb_rel_end i https://www.youtube.com/watch?v=7MFtRqaEq4w :))))

Skomentuj