Kędzierzynianin uprawiał w domu konopie. Sam wezwał do siebie policjantów

14

Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców, że dostał podejrzanego sms-a z załączonym linkiem. Z jego treści wynikało, że ma zrobić dopłatę do paczki.

W związku z podejrzeniem próby oszustwa funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania. Gdy drzwi otworzyła lokatorka, policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany.

Po wejściu do środka funkcjonariusze znaleźli w pokoju namiot, który był wyposażony w zasilanie elektryczne i wentylację. Wewnątrz znajdowały się krzewy konopi. Kryminalni zabezpieczyli rośliny oraz sprzęt służący do ich uprawy, a także ustalili jej właściciela. 32-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za uprawę grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

14 KOMENTARZE

 1. Policja łapiąc TAKICH dealerów, wystawia sama sobie laurkę….czarną laurkę! Teraz to już WSTYD być policjantem i WSTYD znać policjanta. Sami sobie zasłużyliście.

 2. KożlAnka-jaki masz problem z policjantami?Czym policjaci w.g.ciebie żle się zachowali? KożlAnka,jak piszesz to NIE pal żiół, taka moja rada na przyszłość.

 3. Chciał dobrze a wyszło jak wyszło, to się wzywa na komędę w sprawie powiadomienua pruby oszustwa do złorzenia zawiadomienia. A nie nachodzić po domu porządnych obywateli, wy nieroby głupie, może jeszcze kawę miał wam zrobić. Zawsze i wszędzie pis i policja j.b.n. będzie.

 4. 3 konopie, ale mi to produkcja.
  Pewnie dla własnego użytku, bo to drogie. Może się tym leczył, uspokajał.
  Szkoda by było człowieka. Za słuszne poinformowanie o prubie oszustwa, co uratuje utratę pieniędzy bardzo wielu osobą. Powinien ten Funkcjonariusz
  apelować do Prokuratora o łagodną karę.

 5. Ad 2. Zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy, kto wbrew przepisom ustawy uprawia konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Czyn ten stanowi przestępstwo i może być popełniony jedynie umyślnie, ponieważ ustawa nie przewiduje postaci nieumyślnej.

  Natomiast art. 65 ustawy stanowi, że kto wbrew przepisom ustawy uprawia konopie włókniste, podlega karze grzywny. Czyn ten stanowi wykroczenie. Zgodnie z art. 5 Kodeksu wykroczeń wykroczenie można popełnić zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie, chyba że ustawa przewiduje odpowiedzialność tylko za wykroczenie umyślne.

Skomentuj