Kędzierzynianin przez trzy lata uciekał policji. Zmieniał wygląd i kryjówki. W końcu wpadł

0

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 42-latek nie powrócił do zakładu karnego z przepustki. Mężczyzna ukrywał się przed Policją i organami wymiaru sprawiedliwości przez blisko 3 lata. Został zatrzymany na terenie Wrocławia.

 Policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który przez blisko trzy lata ukrywał się przed Policją i organami wymiaru sprawiedliwości.

W 2013 roku mężczyzna w trakcie odbywania kary 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności wyszedł na przepustkę. Pomimo, że do odbycia całej kary za kradzieże i włamania został mu jeszcze ponad rok więzienia, nie powrócił do zakładu karnego i zaczął się ukrywać. W tym celu zmienił swój wygląd, a także często zmieniał swoje miejsce pobytu na terenie całej Polski.

Poszukiwaniem 42-latka zajął się policjant z Komórki ds. Poszukiwań Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z Zespołem ds. Poszukiwań KWP w Opolu. Funkcjonariusze prowadzili szeroko zakrojone czynności operacyjne, a także dokładnie sprawdzali każdą informację, która mogła ich doprowadzić na trop poszukiwanego.

Dzięki zebranym informacjom policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie województwa dolnośląskiego.

Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu, w rejonie wrocławskiego dworca kolejowego. Poszukiwany był zaskoczony zatrzymaniem i nie stawiał oporu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj