Kędzierzynianin Piotr Duk wywalczył tytuł mistrza Polski w zapasach w stylu klasycznym

3
Foto: Polski Związek Zapaśniczy.

Zapaśnicza kariera Piotra Duka z Kędzierzyna-Koźla nabiera tempa. Po sukcesach na szczeblu juniorskim, reprezentujący barwy UKS Olimpijczyk zawodnik stanął do walki z najlepszymi zapaśnikami w Polsce i wyszedł z niej zwycięsko. Podczas 89. mistrzostw Polski, które odbyły się w Kartuzach kędzierzynianin nie dał szans rywalom i sięgnął po złoty medal w kategorii olimpijskiej do 77 kg.

W poprzednich dwóch latach kędzierzynianin stawał na najwyższych stopniach podium wśród juniorów. Przeskok do wyższej kategorii wiekowej zazwyczaj jest bardzo trudny, ale nasz zawodnik już w lutym podczas zawodów Pucharu Polski zasygnalizował, że będzie liczył się w walce z najlepszymi zapaśnikami w kraju.

W 89. Mistrzostwach Polski w stylu klasycznym Duk wystartował jeszcze jako młodzieżowiec. Nie było jednak mowy o strachu przed starszymi i bardziej utytułowanymi przeciwnikami. W walce finałowej rywalem zawodnika Olimpijczyka był Piotr Przepiórka – były mistrz Polski z Olimpijczyka Radom. Górą w tym starciu był Duk, dla którego zwycięstwo oznacza pierwszy seniorski tytuł mistrza Polski w karierze.

Kędzierzynianin był jedynym reprezentantem Opolszczyzny na zawodach. Dzięki osiągniętemu wynikowi UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji drużynowej imprezy.

3 KOMENTARZE

Skomentuj