Kędzierzynianin oszukany na kilkaset tysięcy złotych! Stracił majątek na inwestycjach w kryptowaluty

10

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku. Bądźmy ostrożni! Ostatnio do policjantów zgłosił się mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który w ten sposób stracił kilkaset tysięcy złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zgłosił się 63-letni mężczyzna, który padł ofiarą przestępstwa. Mężczyzna poinformował policjantów, że w wyniku oszustwa stracił bardzo dużą sumę pieniędzy. Jak ustalili funkcjonariusze do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela platformy inwestycyjnej. „Pośrednik” zachwalał ten sposób inwestowania. Mówił, że minimalny zarobek to co najmniej 50 tys. euro. Podawał także konkretne przykłady osób, które inwestując w wirtualne „waluty” bardzo dużo zyskały.

Mieszkaniec naszego miasta dał się przekonać oszustowi. Za jego namową założył konto na platformie inwestycyjnej i zaczął przelewać różne kwoty na wskazane konto. W ciągu miesiąca 63-latek wykonał transakcje na kilkaset tysięcy złotych. Oszust kontaktował się z poszkodowanym z wielu różnych numerów telefonów. W tym czasie „pośrednik” obsługiwał także zdalnie jego komputer za pomocą wcześniej zainstalowanej aplikacji.

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku przy tego typu transakcjach.

Co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustów? Należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa:

 • Zapoznaj się z informacjami KNF i NBP dotyczącym inwestowania w kryptowaluty: https://uwazajnakryptowaluty.pl
 • Sprawdzaj wiarygodność podmiotu oferującego pomoc związaną z inwestowaniem pieniędzy.
 • Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej.
 • Nie udostępniaj nikomu danych poufnych dotyczących Twoich kart płatniczych.
 • Nie przesyłaj nikomu skanów swojego dowodu osobistego.
 • Nie instaluj oprogramowania umożliwiającego obcym osobom zdalne obsługiwanie komputera.
 • W przypadku otrzymania przelewu od nieznajomego nadawcy, pod żadnym pozorem nie przekazuj środków dalej nawet jeśli „Twój doradca” o to prosi – nieświadomie możesz brać udział w przestępstwie.
 • Sprawdź, czy podmiot który oferuje pomoc w inwestowaniu – „broker” znajduje się na liście ostrzeżeń KNF – link: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

10 KOMENTARZE

 1. Zastanawiam się, jak można dojść do kwoty kilkuset tysięcy złotych na koncie, by następnie dać się zrobić w bambuko w tak naiwny sposób. Pewnie nasz bohater otrzymał jakiś spadek a myślenie nie leży w jego naturze.
  I jeszcze to zgłoszenie na policję. Nie było mu wstyd?

 2. Już pomijając sam fakt że ma się kilkaset tysięcy zaooooszczedzone,a pazernosc i chciwość doprowadzają do bankructwa wcale nie ma co żałować frajera. Oby inni niw poszli w jego ślady pożyczając pieniądze z banku na zabawy w kopanie kryptawalut.

  • Jak zwykle nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz żeby kopać nie trzeba pożyczać pieniędzy z banku chyba że na sprzęt.
   Gościu nawet nie zainwestował w waluty tylko go przekręcili i stracił z pazerności.

 3. Chciał szybko zarobic i nie zarobił. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Skoro nie potrafił zarządzać swoimi pieniędzmi to znalazł się ktoś, kto potrafi zarządzać nimi za niego.

 4. Zmasowana akcja milicji – od kilu miesięcy we wszystkich lokalnych serwisach można przeczytać o tych niby przekrętach na kryptowaluty, gdzie ofiary niby straciły kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy. A chodzi tylko o to, żeby ludzi przestraszyć, bo z krupowalut ciężko ściągnąć podatki i ogólnie kontrolować przepływy. A przecież kasa potrzebna na pińcet plusy, bo wybory się zbliżają.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj