Kędzierzynianie rywalizowali w siatkarskim Pucharze Polski firm i zakładów pracy

0

Ekipa Samatix-Zdrowa Krowa wzięła udział w trzeciej edycji rozgrywek o Puchar Polski firm i zakładów pracy w siatkówce. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla zajęła 5. miejsce w gronie 24 zespołów z całego kraju.

Impreza odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Samatix to ekipa, która od kilku lat z powodzeniem rywalizuje w amatorskich mistrzostwach miasta, ma na swoim koncie również brązowy medal w amatorskich mistrzostwach Polski.

W Zakopanem Samatix rozpoczął od trzech zwycięstw grupie i z pierwszego miejsca awansował do drugiego dnia rywalizacji. Po dwóch zwycięstwach ekipa z Kędzierzyna-Koźla zapewniła sobie awans do rundy finałowej. W ćwierćfinale przyszła jednak porażka 1:2 z ekipą Remegum Mysłowice – jak się okazało późniejszym zwycięstwem mistrzostw. Wynik spotkania mógłby być inny, ale z powodu kontuzji jednego z graczy, na pozycji przyjmującego musiał wystąpić jeden z środkowych Samatix. Ostatecznie ekipa z Kędzierzyna-Koźla zakończyła udział w zawodach na piątej pozycji.

 

Samatix grał w składzie: Mateusz Hadelko (c), Bartosz Sobolewski, Szczepan Piotrowski, Mateusz Dudek, Piotr Mrachacz, Dariusz Pająk, Mateusz Szturmowski, Artur Wyrwoł, Paweł Janicki.

Skomentuj