Kędzierzynianin nakręcił film o trudnej miłości dwóch dziewczyn. Premiera w przyszły piątek na Szkwale

17

W piątek, 13 sierpnia na kozielskiej przystani Szkwał odbędzie się premiera filmu „Bój się miłości” reżyserii młodego kędzierzynianina Michała Wencla. To opowieść o trudnej miłości między dwiema dziewczynami.

„Bój się miłości” to film, który opowiada o uczuciu pomiędzy dwiema dziewczynami. Pokazuje, jak wszystko może się łatwo zawalić i jakie przykre skutki niesie za sobą rozstanie.

– To produkcja istnie eksperymentalna, bo w gruncie rzeczy jest to film niemy. Ogromną rolę gra tu muzyka i efekty wizualne. Historia pisze się z każdą następującą sekundą seansu. Temat miłości to nie wartość deficytowa w świecie kina, jednak starałem się przedstawić go w zupełnie innym świetle niż do tej pory. Sam etap tworzenia zajął nam bardzo dużo czasu. Oprócz tego, że pomysł w mojej głowie na ten film powstał wiele miesięcy temu, zdjęcia zajęły nam blisko 2 miesiące. To głownie z powodu budżetu. Wiele razy na planie czekaliśmy na idealne ujęcia, które zależne były od pogody lub też pędziliśmy na zachód słońca. Sam dobór lokacji też był dużym wyzwaniem. Dla mnie jako reżysera to duży krok naprzód – opowiada Michał Wencel.

Premiera filmu odbędzie się 13 sierpnia 2021 roku na kozielskiej przystani Szkwał, w siedzibie KS Koziołek (każdy widz otrzyma na miejscu list oraz długopis, którym główna bohaterka pisze wyznanie ukochanej) oraz online na kanale YouTube Michała Wencla.

Autorami filmu są: reżyseria: Michał Wencel scenariusz: Michał Wencel, zdjęcia: Michał Wencel, główne role: Aleksandra Piekarska, Zuzanna Dudajek, muzyka: Bartek Szymala, Jakub Stelmach, oświetlenie: Marcin Piechocki, Tomasz Cembala, montaż: Michał Wencel, narracja: Oliwia Zalewska, kostiumy: Aleksandra Piekarska, Zuzanna Dudajek, role poboczne: Bianka Dobner, Julia Stępień, Albertina Matran, operator drona: Marcin Piechocki. Specjalne podziękowania: I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu, Studio 4 piętro, Sklep Marbo, Natalia Kapica.

17 KOMENTARZE

  1. Kędzierzynianin to się już chyba nie ma czym zająć. Dobrze, że nie o miłości dwóch chłopców.

  2. Gdyby lesbohaterki były Żydówkami twórca miałby szansę na Oskara. Niech zaprosi na seans tego posła co lubi sobie popatrzeć.

  3. Niestety pokaż tego filmu w takim zaścianku jak koziołkowo to jak rzucanie pereł przed wieprze. Szacun dla twórcy i ekipy.

  4. Dla mnie jako reżysera to duży krok naprzód – opowiada Michał Wencel. Trochę skromności Panie Wencel bo jak już to początkującego reżysera póki co to jeszcze słoma z butów Panu wystaje.

  5. A potem zrobi filmik o swoim, gejowskim środowisku? W domu róbcie co chcecie, a nie pchajcie się z tym w nasze życie. Co ci ludzie mają pod kopułą?

  6. Czy na projekcje przyjdzie zapolować śmietanka tego towarzystwa lgbt? Będzie okazja nawiązać nowe … znajomości, bo nie wszyscy się jeszcze … znają.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj