Kędzierzyn-Koźle wspólnie z Opolem będzie gospodarzem branżowej konferencji dla chemików i energetyków

0
Prezes Grupy Azoty ZAK Adam Leszkiewicz.

Grupa Azoty ZAK S.A. podpisała umowę ze Stowarzyszeniem Park Przemysłowy Metalchem i Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym.

22 lutego br. w Opolu prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Adam Leszkiewicz podpisał z prezesem Parku Przemysłowego Metalchem Adamem Zadorożnym i prezesem Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Wiesławem Skwarko umowę dotyczącą organizacji konferencji pt. „Nowoczesne Technologie, Konstrukcje, Materiały dla sektora Chemii i Energetyki”.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 października w Kędzierzynie-Koźlu i w Opolu. To doskonała okazja do promocji Opolszczyzny jako zagłębia chemicznego, technologicznego, a także do zaprezentowania firm działających w naszym regionie.

– Ważne jest budowanie wzajemnych relacji i współodpowiedzialność za to, co się dzieje w regionie. Obecnie niewiele jest firm łączących obszary chemii i nowoczesnych technologii. Jako Grupa Azoty ZAK, w ramach wsparcia konferencji, oferujemy także wkład merytoryczny. Ponadto mamy w planach projekt skierowany do uczniów szkół średnich – Forum Młodych Innowatorów – powiedział prezes Adam Leszkiewicz.

Podczas trwania Konferencji w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przedstawiciele biznesu i nauki będą prezentowali najnowsze rozwiązania z zakresu chemii i energetyki.

Źródło: Grupa Azoty ZAK

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj