Kędzierzyn-Koźle wprowadza do szkół i urzędów środki do dezynfekcji rąk. To w związku z wirusami

10

Koronawirus jeszcze nie dotarł do Polski, zapewne jednak tylko kwestią czasu jest, gdy potwierdzony zostanie pierwszy przypadek zachorowania. Oczywiście groźne są też inne bakterie i wirusy obecne w naszym otoczeniu na czele ze zwykłą grypą. Aby zwiększyć profilaktykę, Kędzierzyn-Koźle zdecydował się na wprowadzenie środków dezynfekujących do szkół i urzędów.

Częste mycie rąk to jedna z najlepszych metod uniknięcia zachorowania spowodowanego wirusami i bakteriami. Już zwykłe mydło i ciepła woda pomogą pozbyć się niechcianych drobnoustrojów. Jeszcze lepiej radzą sobie z tym specjalne środki dezynfekujące przeznaczone do higieny skóry. Gmina Kędzierzyn-Koźle zdecydowała się na wprowadzenie ich do toalet w prowadzonych przez siebie szkołach i urzędach.

– Coraz więcej mówi się o wirusach, także o koronawirusach. Nie bardzo wiemy, jak się zabezpieczyć, ale możemy zmniejszyć ryzyko. Bardzo ważna jest higiena, a w szczególności mycie rąk. Dlatego chcemy zainwestować w specjalne środki dezynfekujące, odpowiednie mydło, z którego będzie można skorzystać w naszych szkołach i urzędach – zapowiada prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Zaplanowano także serię pogadanek w szkołach na temat higieny w profilaktyce chorób wywołanych wirusami i bakteriami.

10 KOMENTARZE

  1. Brawo za taką akcję ! Wlochy,Austria,Szwajcaria a do Polski stamtąd blisko .Aż strach pomyslec,co bedzie jak tak dalej potrwa.

  2. Niestety dzis do szkół doszły maile, że tych środków nie będzie bo mogą uczulać. Są środki dla dzieci ale po co się męczyć. Więc nie tak brawo.

  3. W najbliższym czasie w szkołach Kędzierzyna-Koźla nie będzie nawet mydła w płynie/żelu gdyż obcięli fundusze. Chyba że w związku z koroawirusem coś się zmieni.

  4. Zacznijmy od tego, że w szkołach nie ma podstawowych środków higieny dla dzieci, tj. mydła, ręczników papierowych i (o zgrozo) papieru toaletowego!

Skomentuj