Kędzierzyn-Koźle włączył się do rywalizacji o miano rowerowej stolicy Polski. Kręcić kilometry może każdy

10
Przejażdżka z okazji uruchomienia systemu automatycznych wypożyczalni rowerowych.

Nasze miasto może powalczyć nie tylko o tytuł siatkarskiej, ale również rowerowej stolicy Polski. Kędzierzyn-Koźle podjął wyzwanie i dołączył do rywalizacji, w której bierze udział ponad 40 samorządów z całego kraju. Do sukcesu może przyczynić się każdy. Wystarczy pobrać aplikację, ruszyć w drogę i kręcić jak najwięcej kilometrów.

To już trzecia edycja zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pomysłodawcą inicjatywy jest Bydgoszcz, która do wspólnej zabawy zaprosiła już 42 miasta prezydenckie, w tym Kędzierzyn-Koźle. Głównym celem projektu jest zachęcanie do wyboru roweru, jako codziennego środka transportu i  sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz promocja aktywnego trybu życia.

W uzyskaniu jak najlepszego wyniku dla naszego miasta pomóc może każdy, kto wsiądzie na rower i ma przy sobie smartfona. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację “Aktywne Miasta” (https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/dolacz-do-rywalizacji), zalogować się, wybrać Kędzierzyn-Koźle i pamiętać o uruchomieniu  programu przed przejażdżką. Każdy przejechany kilometr to punkty dla naszego miasta. Dodatkowymi plusami dla każdego posiadacza aplikacji są np. zniżki u partnerów akcji i możliwość zdobycia specjalnej odznaki.

Rywalizacja w ramach Pucharu Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc. Już teraz rozpoczął się jednak oficjalny trening, który potrwa do 21 maja. Jest to idealna okazja dla nowych użytkowników, żeby zaznajomić się z zasadami i wdrożyć w zabawę.

Lokalnym koordynatorem treningu i rywalizacji o puchar RSP jest Beata Kaczyńska-Pogwizd, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle. Kontakt: 77 40-34-455, kultura@kedzierzynkozle.pl.

10 KOMENTARZE

  1. No nie bardzo każdy może jeździć na rowerze od kiedy zlikwidowano tor rowerowy w lesie to chłopaki i dziewczyny jeździć nie mogą.Powiadomi ktoś organizatora bo miasto nie zasługuje na miano rowerowej stolicy Polski

  2. Droga pani prezydent, sugerował bym trasę przez ul. Targowa. Bo to co tam się wyprawia to naprawdę brak słów i miasto się tym niechce zająć, chodzi mi o sytuację z soboty gdy śmierć poniósł młody Rom po użyciu dopalaczy, wspomnę że przez tą sytuację trwają codziennie zamieszki rodziny młodego Roma oraz rodziny jego żony, robiąc zakupy na targu o godzinie 11 z synem 3 letnim. Mama młodego mężczyzny zaczęła wyzywać i krzyczeć do drugiej romskiej rodzinny, że aż mój syn że strachu wyrwał mi się i zaczął uciekać i jak tu robić zakupy?

  3. Może ktoś przy okazji pomyśli o ścieżce rowerowej pomiędzy piastami i blachownią. Między Kłodnicą a rondem milenijnym też by się przydała zamiast autostrady…

Skomentuj