Kędzierzyn-Koźle walczy o miano „Świetlnej stolicy Polski”. Cały czas można głosować

18

Kędzierzyn-Koźle został zgłoszony do konkursu „Świeć się energią”. Razem z innymi miastami walczy o miano „Świetlnej stolicy Polski”.

Głosowanie odbywa się przez stronę internetową swiec.se.pl i cały czas trwa. Zobaczyć można tam również galerie zdjęć przedstawiających iluminacje. Kędzierzyn-Koźle na pewno wyróżnia się pięknie oświetloną lokomotywą będącą pomnikiem dla kolejarzy na skwerze przy ulicy Traugutta.

Poza tytułem zwycięskie miasta otrzymają sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 zł, który będzie wsparciem dla potrzebujących mieszkańców.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy – do drugiego przejdą miasta, które dobędą najwięcej głosów w swoich województwach. Głosowanie w pierwszym etapie trwa tylko do 7 stycznia.

18 KOMENTARZE

 1. Proponuję powalczyć o miano smrodliwej stolicy Polski w kategorii najbardziej cuchnące miasto. Przynajmniej jest duża szansa na wygraną. Dziś jesteśmy w czołówce najbardziej śmierdzących miast jeśli chodzi o jakość powietrza.

  • Eustachy, ty chyba jesteś ciągle na rauszu, jak smok. Kędzierzyn-Koźle byłby może czołowej pięćdziesiątce. na wygraną nie ma szans. Popatrz sobie na mapę zanieczyszczeń.
   Pod różnymi nickami trollujesz ciągle o benzenie. Radzę przestać pić alkohol.

   • Stwierdzam fakty a nie troluję. Bo dziś to się można zatruć tak wali. Na mapie zanieczyszczeń jeśli chodzi o pyły PM 2.5 mamy o godzinie 22 wynik 204. Gorzej jest tylko w Strzelcach Opolskich i w Kłodzku. Co ma picie do smrodu powietrza. Chyba masz koronę i nie czujesz tego odoru albo się zgrywasz. Może mamy tu sanatorium jakieś z krystalicznie czystym powietrzem? Tak jak dziś to dawno nie capiło mimo odoru praktycznie każdej doby.

   • Na stronie aqicn jest mapa zanieczyszczeń i praktycznie non stop jesteśmy w czołówce. W nocy Pacanów był na fioletowo zaznaczony czyli PM 2.5 powyżej 200 a to są najbardziej szkodliwe pyły dla człowieka.

 2. Toggle navigation
  SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO

  Wyszukaj słowo lub frazę…

  MALKONTENT
  «osoba stale niezadowolona,
  we wszystkim doszukująca się ujemnych stron»
  • malkontencki • malkontentka • MALKONTENCTWO
  🤦‍♀️

Skomentuj