Kędzierzyn-Koźle w gronie 42 opolskich gmin ubiegających się o pieniądze z unijnego programu LIFE

2

Wszyscy zasługujemy na czyste powietrze! Na mocy deklaracji podpisanej przez 42 opolskie gminy nasze województwo jako jedyne w Polsce złoży wniosek o 3 miliony euro do unijnego programu LIFE. Kędzierzyna-Koźla nie mogło zabraknąć w tym gronie.

Pieniądze z programu LIFE pozwolą skuteczniej zadbać o środowisko. Zakłada on działania skupione wokół edukacji, budowania świadomości, przygotowania specjalistów i przyspieszenie działań naprawczych w zakresie poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.

Podpisanie umów odbyło się dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Kędzierzyn-Koźle reprezentowała prezydent Sabina Nowosielska.

2 KOMENTARZE

  1. Cytat: ….. programu LIFE …..Zakłada on działania skupione wokół edukacji, budowania świadomości, przygotowania specjalistów… Rozumiem, że te 3 miliony euro przeznaczone są na wykłady o czystym powietrzu, ewentualnie naukę przyszłych specjalistów d/s środowiska. Czy przez to będziemy oddychać czystym powietrzem ? Czy będziemy zdrowsi ?

  2. To samo pomyślałam , co KAT . Nie lepiej obniżyć cenę paliw takich jak gaz, pelet, ekogroszek? Ludzie by odczuli dofinansowanie na własnej kieszeni i zakładając ekologiczną instalację, środowisko też by odczuło. Co to za sens edukować , jak się o tym nawija bez przerwy i ludziska wiedzą o szkodliwości tylko nie mają wyjścia, bo opał ekologiczny stanowczo za drogi. Krótko : ” dofinansować ceny opału ekologicznego ” – tyle w temacie.

Skomentuj