Kędzierzyn-Koźle uczcił pamięć ofiar II wojny światowej. 80. rocznica wybuchu

6

Przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, służb mundurowych, kombatanci i członkowie organizacji społecznych, a także zwykli mieszkańcy miasta uczestniczyli dziś w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Jak co roku, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla 1 września oddali hołd ofiarom i walczącym w największym konflikcie zbrojnym w historii świata. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele p.w. św. Mikołaja, następnie odbyło się przejście do Parku Pojednania.

Skutki wojny dotknęły każdej rodziny. Dlatego wydarzenia te są wciąż żywe w naszej zbiorowej pamięci. To również wiele lat zmagań o prawdę, wiele lat zmagań o pamięć, o poległych. Dziś możemy pełną piersią cieszyć się z niepodległości, bezpieczeństwa i prawie nieograniczonych osiągnięć, jakie przyniosła demokracja – mówiła Małgorzata Tudaj, starosta naszego powiatu.

Po części oficjalnej uczestnicy złożyli wieńce pod pomnikiem ofiar II wojny światowej. Później śpiewano patriotyczne piosenki.

6 KOMENTARZE

  1. A pani prezydent Nowosielska gdzie się zapodziała? Na Gitariadzie, czy też np. otwarciu po remoncie targowiska była obecna, a na tak ważnej uroczystości jej zabrakło?

  2. Coś cienko. Kilku wytypowanych z urzędu, jakiś zabłąkany na rowerku i emeryt którego widać na każdych tego typu imprezach ku czci, czy z okazji.
    Czy nie można było postarać się bardziej?

Skomentuj