Kędzierzyn-Koźle świętuje 45. urodziny. Prezydent Sabina Nowosielska gościem Studia KK24.pl

15

15 października 1975 roku decyzją władz państwowych w jeden organizm miejski połączone zostały Kędzierzyn, Koźle, Sławięcice i Kłodnica. W tym roku urodzinowe świętowanie musi obyć się bez dużej imprezy dla mieszkańców, ale to nie oznacza, że nic nie będzie się działo. Gościem Studia KK24.pl jest prezydent Sabina Nowosielska:

15 KOMENTARZE

 1. Tak 45 lat minęło….. Czy dobrze zrobiono 45 lat temu i połączono te twory w całość zwaną Kędzierzyn-Koźle ? Paręnaście lat temu to miasto tętniło życiem, ludzie byli milsi, mieli też zapewnioną przyszłość w postaci pracy. Zakładów, firm, przedsiębiorstw itp. było ich dużo. A dziś ? No cóż przyszłości tu nie ma żadnej. Coraz mniej firm, zakładów. Coraz więcej ludzi w tym młodych ucieka stąd za chlebem. Co też przekłada się w zmniejszaniu się liczby mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Do tego społeczność tego miasta robi się coraz starsza. Ze względu na środowisko w jakim przyszło nam żyć (zwanym trójkątem Bermudzkim- Azoty, Blachownia i Zdzieszowice) coraz bardziej doskwierają nam różne choroby. Pani Prezydent w powyższym materiale powiedziała cytat: „…jak się Kędzierzyn-Koźle zmieniło…”. Można się tu zapytać czy tylko na lepsze ? Stwierdziła dalej cytat :”…. jest kolorowo, zmieniają się ulice…” Niby tak ale czy wszędzie ostateczny efekt tych nazwijmy zabiegów Nas jako mieszkańców zadowala. Może z innej beczki. Rynek kozielski przecież to betonowy plac defilad, za który za chwilę będzie naliczony podatek. Planty kozielskie,
  ścieżki są w miarę ładne lecz znikoma liczba ławek do tego co parędziesiąt metrów. Seniorzy spacerujący nie mają gdzie usiąść i odpocząć. Do tego dochodzi hałas z pobliskiej strzelnicy. A bezpieczeństwo ? – To znaczy za mało policji na ulicach , a zwłaszcza w godzinach 22-6. Następnie ciężki transport przejeżdżający ulicami wokół Starego Miasta ….
  Pani Prezydent, Pan Przewodniczący Rady o tych sprawach zostali poinformowani, lecz…..
  Problem rzeki Odry – te coroczne spotkania ,są bez sensowne. Od przyjeżdżają sobie pogadać. A od samej gadki jeszcze nic nie zbudowano. I chyba długo nie zbudują. Przy okazji tego tematu, czy Nasze miasto ,a w szczególności tereny wzdłuż Odry ,są bezpieczne od powodzi ?
  Na koniec Pani Prezydent stwierdziła ,że jest dialog między Władzą , a mieszkańcami. Tyle, że czy mieszkańcy , są wysłuchani… I w końcu spotkania obu stron. Jest ich za mało i do tego w nieodpowiednich godzinach. Dlatego mała frekwencja.

 2. A ta osoba niby prezydent jak zwykle pozowanie i tematy zastępcze, zamiast zająć się miastem w dobie epidemii to musi się lansować..żałosne! zamiast organizować jakieś niepotrzebne święto, lepiej kupić maseczki dla mieszkańców i rozdawać. Ja nie rozumiem dlaczego ta osoba jeszcze nie podała się do dymisji, dlaczego ludzie nie widzą że ona nic nie robi tylko pokazuje się w tv i opowiada jakieś bzdury w radiu. Nic nie zrobiła aby mieszkańcy poczuli się bezpieczniej w mieście, po władzy z Wawy nie ma się czego spodziewać, ale jako władza lokalna chyba może coś zrobić dla ludzi, zamiast tylko balować i wydawać nasze pieniądze!

 3. Proszę się nie oburzać,władza wie lepiej co jest dobre,a co złe.Nie marudzimy,płacimy podatki i chodzimy na krótkiej smyczy.I pamiętać o kagańcowych maseczkach,wszak patroli będzie więcej to i nam może z kieszeni ubyć

 4. A bezpieczeństwo powodziowe miasta zależy od paru rolników którzy na dnie zbiornika Racibórz uprawiają pola, łowią rybki i wydobywają żwir, toż to największa kpina z 2,5mln ludzi mieszkających nad Odrą

 5. Nastepna imopra z sabinka w tle to internetowe zapalanie miejskiego oświetlenia…przeciez ludzie sie uciesza z tego rozswietlenia miasta mozliwisci

 6. Czy wy myślicie, że jak byłby inny prezydent to byście górskim powietrzem oddychali?!
  Nikt nikogo przecież tu na siłę nie trzyma. Skoro uważacie, że każda zmiana jest możliwa, że to takie proste to udowodnijcie i się przeprowadźcie w miejsce dla, was idealne.
  W kółko narzekanie na to samo, że benzen, że betony wokół, że pracy nie ma……
  Ludzie, sracie do własnego gniazda 🤕
  Kędzierzyn idzie do przodu, zmian pozytywnych jest mnóstwo, ale nie bo benzen i benzen i tak w koło Macieju.
  Ulice odnowione, ścieżki rowerowe zrobione, basen place zabaw, ale to nic bo przecież dalej jest benzen. A co gdyby był tylko benzen? Nie byłoby na co narzekać?
  Przecież tym może się każdy zająć, do tego nie potrzebna tylko prezydent, więc rusz dupę jeden z drugim i zacznijcie działać! Powodzenia!

 7. Tej pani już dziękujemy. Ta kobieta dba tylko o swoje finanse. To co opowiada w radiu wywołuje mdłości a miasto umiera.

Skomentuj