Kędzierzyn-Koźle regionalną stolicą biznesu. Ruszył Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

0

Najbliższe dni upłyną w Kędzierzynie-Koźlu pod znakiem ważnych wydarzeń związanych z biznesem i szeroko rozumianą przedsiębiorczością. Nasze miasto już po raz drugi jest organizatorem regionalnych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Oficjalna inauguracja wydarzenia miała miejsce dziś rano w hotelu Solidaris.

Pierwszy dzień drugiej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poświęcony jest biznesowi. W poniedziałek prelegentem był dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, który wystąpił z wykładem „Co lepiej: współpracować czy konkurować?”. Wcześniej odbyła się jednak oficjalna inauguracja wydarzenia.

– W tamtym roku po raz pierwszy otwieraliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, którego organizacja okazała się dobrym posunięciem. Natychmiast pojawiło się jednak pytanie, czy będziemy kontynuowali nasze działanie. Tak się stało i mam nadzieję, że obchody drugiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu upłyną w atmosferze zrozumienia i zainteresowania. Jestem przekonana, że każdy znajdzie podczas najbliższych dni coś interesującego dla siebie – mówiła prezydent miasta Sabina Nowosielska, otwierając imprezę. Ciepłe słowa pod adresem organizatorów wydarzenia skierowała też starosta powiatu.

– Cieszymy się, że takie imprezy są organizowane na terenie naszego miasta i powiatu. W tym miejscu chciałabym podziękować prezesowi Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, który po raz drugi podjął się tego zadania. Jako starostwo również działamy w kierunku rozwoju przedsiębiorczości, czego efektem jest m.in. niedawne powołanie Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli lokalnego biznesu. Cieszy nas fakt, że ŚTP skierowany jest nie tylko do biznesu, ale różnych środowisk, m.in. uczniów i sportowców – powiedziała Małgorzata Tudaj.

Prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego w dużym skrócie opowiedział o tym, co czeka nas w najbliższych dniach i zachęcił do aktywnego udziału w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

– Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz udało nam się zaprosić wielu ciekawych gości. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów i instytucji, które zaangażowały się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Chciałbym podziękować też pracownikom Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, którzy od wielu miesięcy bardzo ciężko pracowali nad organizacją tego wydarzenia – mówił Wiesław Skwarko.

Do godziny 12.45 odbywać się będą wykłady prowadzone przez przedstawicieli Parku naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. O godzinie 13 rozpocznie się najważniejsze wydarzenie pierwszego dnia ŚTP w Kędzierzynie-Koźlu. Debatę „Co lepiej: współpracować czy konkurować?” poprowadzi Roman Młodkowski, znany dziennikarz ekonomiczny.

Otwarcie drugiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu

Otwarcie drugiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu

Otwarcie drugiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu Otwarcie drugiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu Otwarcie drugiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu Otwarcie drugiego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj