Kędzierzyn-Koźle przygotowuje się na zmiany klimatyczne. Powstał dokument, będzie omawiany z mieszkańcami

4

Problemy globalne musimy rozpocząć rozwiązywać na poziomie lokalnym. Kędzierzyn-Koźle przygotował Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu do 2030 roku. Ten strategiczny dokument trafi pod obrady radnych. Wcześniej jego treść będzie konsultowana z mieszkańcami.

Wszyscy zainteresowani w jego opracowanie mogli włączyć się jeszcze na etapie powstawania. Zebrane za pośrednictwem ankiet opinie trafiły do ekspertów, którzy pracowali nad Miejskim Planem Adaptacji. Teraz pojawi się okazja, aby wypowiedzieć się nad przygotowanym już dokumentem. Konsultacje społeczne w tej sprawie odbędą się w przyszły poniedziałek (3 października) o godzinie 16:00. Otwarte spotkanie zorganizowane zostanie w sali nr 229 Urzędu Miasta.

2171_osr_konsultacje_pu._w_spr._planu_adaptacji_do_zmian_klimatu_wraz_z_prognoza_oddzialywania_na_srodowisko.pdf

2171_osr_projekt_uchwaly.pdf

2171_osr-zal.mpa_gmina_kk.pdf

4 KOMENTARZE

  1. Myślę że najlepiej byłoby wyciąć wszystkie drzewa w parku i wylać tam beton. Jak wiadomo drzewa dają niepotrzebny cień i utrzymują za niską temperaturę w mieście. Lepiej wzorować się na Dubaju. Jesteśmy bogatą gminą, stać nas na wodę i klimatyzację.

  2. Tak jest!!! Wycinanie lasów w wokół miasta, zgoda na palenie miałem, węglem brunatnum, mokrym drewnem czy w końcu śmieciami na zasadzie palnę czy nie palnę w domowych piecach na pewno tak poprawi nasz poziom czystości powietrza że w styczniu nikt nie odważy się otworzyć okna nie mówiąc o wyjściu na spacer z dzieckiem.

  3. Lewicowe pierdy,ile nas to będzie kosztować bo każde działanie związane z tzw.ekologią,globalnym ociepleniem uderza w zwykłego człowieka.Ile jeszcze tych bzdur i wyrzeczeń,zakazywanie wszystkiego i przymuszanie do określonych zachowań.Na szczęście skrajna prawica zaczyna wygrywać w państwach UE,skończy się dyktat zielonych liberałów i lewaków z Niemiec i Francji.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj